از کشف جمجمه‌های فروخته شده کودکان تا قفس مرگ در چین + تصاویر

0

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، این‌بار گشتی در فضای مجازی زده‌ایم و تعدادی از اخبار جالب رسانه های مختلف را گلچین کرده‌ایم.

تومور عجیبی که نصف صورت یک دختر را پوشانده است

باشگاه خبرنگاران نوشت: یک دختر 11 ماهه بنگلادشی دچار بیماری بسیار نادری است. او تومور بدخیمی دارد که نیمی از صورتش را پوشانده است. این تومور از زمان تولد کم کم رشد کرده و اکنون به این اندازه رسیده است.

رکورد بار زدن تریلی شکست

از کشف جمجمه‌های فروخته شده کودکان تا قفس مرگ در چین + تصاویر

صبحانه آنلاین، عکسی از شکستن رکورد بار زدن توسط یک تریلی منتشر کرد.

عاقبت زنی که عادت داشت موهایش را بخورد

باشگاه خبرنگاران نوشت: زن 23 ساله‌ای که 6 سال عادت به خوردن موهایش داشت مجبور شد زیر تیغ جراحی برود. این زن که مادر یک دختر یک ساله است از دوران نوجوانی موهایش را در خواب می‌کند و می‌خورد به طوری که وقتی از خواب بیدار می‌شد دهانش پر مو بود. کم‌کم این کار برای او به یک عادت تبدیل شد و او در طول روز خودش موهایش را می‌کند و می‌خورد. او ابتدا تصور می‌کرد این کار هیچ مشکلی برای او پیش نمی‌آورد اما پس از ازدواج و زمانی که دخترش را باردار بود به معده‌درد دچار شد. دو ماه پس از به دنیا آمدن دخترش، رفته رفته درد معده او به حدی رسید که  دیگر نمی‌توانست آن را تحمل کند. پس از مراجعه به پزشک و انجام آندوسکوپی، پزشکان با صحنه عجیبی روبه‌رو شدند. بک گوله مو به طول 30 سانتیمتر و به اندازه یک سنگ در معده او دیده شد. او که اصلاً چنین صحنه‌ای را باور نمی‌کرد مجبور به عمل جراحی شد. پزشکان در یک عمل 6 ساعته این گوله مو را از معده او خارج کردند.

فضای متفاوت نمازجمعه عراقی ها

مشرق نوشت: مردم بغداد نمازجمعه خود را در محل حادثه تروریستی الکراده که یکشنبه گذشته در مرکز بغداد رخ داد؛ برگزار کردند.

خودپردازهایی که برایتان داستان می گویند

باشگاه خبرنگاران نوشت: مطالعه یکی از نیازهای اساسی بشر است که موجب رشد و توسعه هر کشور می شود. امروزه بخصوص در کشورهای صنعنتی به دلیل کمبود وقت سرانه مطالعه پایین آمده است. در همین راستا در کشور فرانسه دستگاه خودپردازى که داستانهاى کوتاه رايگان به مردم می دهد طراحی شده تا به افرادی که وقت کمی برای مطالعه دارند و یا افرادی که در ایستگاه های اتوبوس در انتظار هستند فرصت مطالعه بدهد. اين ماشين ها داستانهاى کوتاه 1, 3, 5 دقيقه اى را بسته به وقت افراد با هدف افزايش مطالعه به جاى استفاده از موبايل هديه مى دهند.

ورود اتوبوس به بانک منجر به مرگ یک زن شد
 

رکنا نوشت: برخورد اتوبوس با بانک “هالیفاکس” در مرکز شهر دارلینگتون، انگلیس منجر به کشته شدن 1 زن و زخمی شدن دو نفر شد.

ترافیک سنگین در اندونزی جان 15 نفر را گرفت

باشگاه خبرنگاران نوشت” چهار راه Brexit در جادۀ Brebes در جاوۀ اندونزی به جادۀ جهنمی تبدیل شد. مردم که از تعطیلات عید فطر بازمی‌گشتند در گرمای طاقت‌فرسای هوا گرفتار ترافیک بسیار سنگینی شده و ساعت‌ها در جاده ماندند. تعدادی از رانندگان و مسافرانی که در ماشین‌ها و اتوبوس‌ها محبوس شده بودند بر اثر گرمای زیاد و کمبود اکسیژن بیهوش شدند و به دلیل نبود امکانات اورژانسی 15 تن جانشان را از دست دادند. وزارت بهداشت که نگران افزایش تلفات بود برای رسیدگی به وضعیت بیماران و مسافران خط مستقیمی برای ارتباط با آنها اختصاص داد.

حکم اعدام مهره اصلی کودتای نوژه

از کشف جمجمه‌های فروخته شده کودکان تا قفس مرگ در چین + تصاویر

مرکز اسناد انقلاب اسلامی تصویری از حکم اعدام مهره اصلی کودتای نوژه منتشر کرد.

40 سال زندگی در جنگل، نتیجه تجاوز آمریکایی‌ها

مشرق نوشت: يك مرد 82 ساله به همراه پسر 41 ساله اش كه در زمان جنگ ويتنام با امريكا مفقود شده بودند، پس از چهل سال در جنگلي در مركز كشور پيدا شدند. پيرمرد مي توانست اندكي با زبان يك اقليت نژادي در ويتنام سخن بگويد، اما پسرش لغات اندكي از اين زبان مي دانست. این مرد آخرين بار در سال 1973 و در حالی ديده شد که به همراه پسر شيرخواره اش به سمت جنگل مي دويد، پس از آن كه انفجار منزلش، منجر به كشته شدن همسر و دو فرزند ديگرش شد. اين پدر و پسر توانسته اند با كشت سبزيجات و شكار حيوانات در اين 40 سال در جنگل زنده بمانند.

رونمايي از كشتي نوح در آمریکا

از کشف جمجمه‌های فروخته شده کودکان تا قفس مرگ در چین + تصاویر

فردا نوشت: كشتي نوح در شهر کنتاکی آمریکا به طول ١٥٥ متر كه به قیمت ١٠٠ میلیون دلار طي ٦ سال ساخته شد؛ این کشتی را يكي از بزرگترین دستاوردهای مسیحیان در طول تاريخ ناميده اند.

روباتی که عامل تیراندازی دالاس را از پای درآورد

از کشف جمجمه‌های فروخته شده کودکان تا قفس مرگ در چین + تصاویر

مهر نوشت: در تیراندازی شهر دالاس آمریکا که منجر به کشته شدن ۵ پلیس و زخمی شدن ۷ نیروی پلیس دیگر شد، سرانجام پلیس این شهر برای کشتن عامل اصلی این تیراندازی ها ناگزیر به روبات متوسل شد. این روبات که بازوهای آن مسلح به مواد منفجره بود، به سمت مظنون حرکت کرد و با انفجار محل اخفاء مجرم، باعث مرگ این تک تیرانداز شد.

قفس مرگ در چین

از کشف جمجمه‌های فروخته شده کودکان تا قفس مرگ در چین + تصاویر

باشگاه خبرنگاران، تصویری از قفس مرگ در چین در سال 1870 منتشر کرد که زندانی آنقدر در این قفس میماند تا از گرسنگی و تشنگی از پای درآید.

خودروی ایده‌آل برای تهران

فردا نوشت: آرمادیلو-تی یک خودروی الکتریکی تاشو است که با الهام از عملکرد دفاعی نوعی گورکن طراحی شده است. این خودرو که در کره جنوبی ساخته شده با لمس تلفن همراه، به صورت خودکار پارک شده و طولش به نصف کاهش می‌یابد.

نبرد خیابانی با گاوهای خشمگین

فرادید نوشت: جشن‌های سالانه‌ی”سن فرمین” با شرکت هزاران نفر از شهروندان اسپانیایی و گردشگرانی که از سراسر دنیا به “پامپلونا” آمده‌‌اند آغاز شد.

روش عجیب برای حمل یخچال!

از کشف جمجمه‌های فروخته شده کودکان تا قفس مرگ در چین + تصاویر

فرادید نوشت: یک زوج قزاقستانی شیوه عجیب و خنده‌داری را برای حمل یخچال جدیدشان تا خانه خود انتخاب کردند و سوژه دوربین‌های مردم و رسانه‌ها شدند. در ویدیوی به اشتراک گذاشته شده در اینترنت نشان داده می‌شود که مرد در ماشین نشسته است و در حال رانندگی است در حالی که نصف یخچال در صندوق عقب این ماشین است و نصف دیگر آن در دست همسر این مرد است. در زیر این ویدیو نوشته شده بود: کلینکا از قزاقستان. کلینکا در قزاقستان به هر یک از زوجین گفته می‌شود که به خاطر توانایی در انجام دادن کارهای مختلف مورد احترام واقع شود.

نمایشگاه صنایع هوایی در انگلیس

مهر نوشت: بزرگترین نمایشگاه صنایع هوایی نظامی جهان در انگلیس برگزار شد.

یک لیموزین آنتیک در ایران

از کشف جمجمه‌های فروخته شده کودکان تا قفس مرگ در چین + تصاویر

گذر موقت، عکسی از یک خودروی لیموزین 8 درب و آنتیک فورد در ایران منتشر کرد.

خودروهای مفهومی‎

مهر نوشت: شرکت های مختلف خودروسازی نمونه های بزرگ و کوچک از خودروهای مفهومی تولیدی شان را در نمایشگاه های خودرو در معرض دید عموم قرار می دهند.

پشت صحنه 3 عکس خاص!

توریسم آنلاین نوشت: فضای اینترنت مملو از عکسهای زیبا و جالب است اما بسیاری از عکسهای جالبی که می بینید پشت صحنه ای جالبی هم از آماده کردن یک شات مناسب دارند. این فراهم سازی شرایط فقط دیجیتالی نیست و گاه دستی صورت می گیرد.

زیباترین غروب های جهان‎

مهر، تصاویری از زیباترین صحنه های غروب آفتاب در نقاط مختلف جهان را منتشر کرد.

جهانگرد “سر به هوا” در ایران!

توریسم آنلاین نوشت: “اریک لافورگو” عکاس و جهانگرد فرانسوی است که در سفر به ایران تصاویر زیبایی از مساجد، بازار و حمام های عمومی انداخته است. او درباره سفر به ایران و مجموعه عکسهایی که بیشتر به سقف های پرنقوش ایرانی اختصاص دارد می گوید: “جای تعجب نیست که ایران در فهرست مقصدهای 2016 قرار بگیرد، این همه زیبایی دلیل خوبی است.” وی همچنین افزد: “برخلاف دیگر کشورها که سقف فقط برای در امان ماندن از باد وباران است در معماری ایران سقف جان دارد. طراحی ها و نقوش هندسی زیبا با قدمت چندین قرن، داستانها برای گفتن دارند.”

کشف جمجمه‌های فروخته شده کودکان

آنا نوشت: محققان گروه باستان‌شناسی و مردم‌شناسی دانشگاه کمبریج به تازگی جعبه‌ای حاوی جمجمه‌های کودکانی را کشف کرده‌اند که طبق بررسی‌ها متعلق به قرن 19 است. این جمجمه‌های کودکان متعلق به کودکانی است که مرده متولد شدند‌ و مادران آنها قادر به پرداخت هزینه‌های کفن و دفن آنها را نبودند. جنازه این کودکان اغلب به متخصصان علم تشریح به منظور مطالعه روی جمجمه انسان فروخته شده بود. این اقدام عجیب در چند قرن گذشته، اساس دانش تشریح را در قرن حاضر رقم زده است. تحقیقی که به تازگی انجام شده نشان می‌دهد که کالبدشکافی اجساد این کودکان بسیار عادی‌تر از آن چیزی است که پیش از این تصور می‌شد.

پرتاب فضاپیمای سایوز

مهر نوشت: فضاپیمای ارتقا یافته سایوز برای ماموریتی 4 ماهه از پایگاه بایکانور قزاقستان عازم ایستگاه فضایی بین المللی شد.

/انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید