از کنسل شدن بازی Fable Legends تا تایید انتشار بازی Sniper Elite 4

0

از کنسل شدن بازی Fable Legends تا تایید انتشار بازی Sniper Elite 4

در این مطلب قصد پرداختن به دو خبر بسیار غافلگیر کننده در دنیای بازی های کامپیوتری را داریم که یکی از آن ها خوب و دیگری کاملاً بد است. پس صد در صد پیشنهاد می کنیم که ما را در ادامه ی این مطلب همراهی کنید.

 

 

نخست با بازی Fable Legends آغاز می کنیم. تازه ترین نسخه از مجموعه ای نسبتاً پر سابقه و شناخته شده در دنیای بازی های کامپیوتری که متاسفانه به سرنوشت شومی دچار شده است. ساعاتی پیش شرکت مایکرو سافت در اقدامی کاملاً عجیب به تایید این موضوع پرداخت که مراحل ساخت بازی Fable Legends به طور کامل کنسل شده است و این بازی دیگر در اختیار علاقه مندان سری بازی های Fable و چشم انتظاران این اثر قرار نخواهد گرفت. از آن عجیب تر این که شرکت مایکرو سافت قصد دارد استودیوی Lionhead در کشور انگلستان را به طور کامل تعطیل نماید. استودیویی که چیزی نزدیک به 20 سال قبل به دست کارگردان سرشناس (و اخیراً بد شانس) دنیای بازی های کامپیوتری یعنی پیتر مولینیو تاسیس شد و تا پیش از تعطیلی ناباورانه اش مسئولیت ساخت تمامی نسخه های حاضر در سری Fable را در کنار مجموعه ی Black & White بر عهده داشت. البته استودیو Lionhead تنها استودیوی همکار مایکرو سافت محسوب نمی شود که این شرکت قصد تعطیل نمودن آن را دارد. چرا که قرار است شرکت مایکرو سافت در کنار این استودیوی صاحب نام استودیو Press Play را هم تعطیل کند. استودیویی واقع در کشور دانمارک که تولید آثاری نظیر Max: The Curse of Brotherhood را در کارنامه ی خود به ثبت رسانده است. بر این اساس پروژه ی بعدی این استودیو یعنی بازی Knoxville نیز به سرنوشت تلخ بازی Fable Legends دچار خواهد شد. در این میان شرکت مایکرو سافت دلیل اصلی تعطیلی این دو استودیو را تغییر سیاست های کلی این شرکت در رابطه با استودیو های بازی سازی تحت سرپرستی خود اعلام کرده است و به ذکر این نکته پرداخته که علی رغم وجود استعداد های فراوانی که در این دو استودیو (به خصوص در استودیوی پر سابقه ی Lionhead) حضور دارند و همچنین آثار شاخصی که به علاقه مندان دنیای بازی های کامپیوتری تحویل داده اند، شرکت مایکرو سافت از این پس قصد دارد بر روی ساخت آن دسته از عناوینی سرمایه گذاری نماید که مخاطبان بیشتری در سراسر جهان دارند. البته باید به سران شرکت مایکرو سافت این نکته را یاد آوری کرد که سری بازی های Fable از همان ابتدای تولید کنسول انحصاری شرکت مایکرو سافت یا همان Xbox در کنار سری Halo عنوانی انحصاری برای کنسول های خانگی مایکرو سافت محسوب می شدند و مخاطبان فراوانی در میان گیمر های سر تا سر جهان داشتند. البته نسخه ی جدید این مجموعه یا همان بازی Fable Legends از همان شروع ساخت خود با بلا تکلیفی های عجیب و غریبی دست و پنجه نرم می کرد. این بازی در ابتدا قرار بود عنوانی انحصاری برای کنسول اکس باکس وان باشد. اما در ادامه ی کار پس از چندین بار تغییر کلی در ماهیت این بازی خبر ساخت آن برای پلتفرم PC نیز تایید شد. با این حال ظرف ماه های اخیر به نظر می رسید که بازی Fable Legends عاقبت راه اصلی خود را یافته باشد و حتی تا همین هفته های اخیر صحبت از پشتیبانی کامل این بازی از ویژگی های گرافیکی مبتنی بر واسط برنامه نویسی Direct X 12 مطرح بود. به هر حال شرکت مایکرو سافت ظرف یک ماه اخیر دست به تصمیم گیری های کاملاً عجیب و بسیار جنجال برانگیزی زده است و به نظر می رسد که سران این شرکت به طور علنی کمر همت به نابودی کنسول خانگی خود بسته اند.          

 sniper-elite4

اما پس از روبرویی با خبر تلخ کنسل شدن فرآیند ساخت بازی Fable Legends و مهم تر از آن تعطیلی استودیو Lionhead (که سرنوشت سری بازی های Fable را بیش از پیش مبهم می سازد) بهتر است به سراغ خبر تایید فرآیند تولید بازی Sniper Elite 4 برویم که به طور حتم خبر بسیار شیرینی برای مخاطبان مجموعه بازی های Sniper Elite خواهد بود. یکی از معدود مجموعه های حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری که یک تک تیرانداز کارکشته را در قامت شخصیت نخست داستان خود قرار داده و گیم پلی این مجموعه را بر مبنای توانایی های منحصر به فرد او شکل داده است. به تازگی سازندگان مجموعه بازی های Sniper Elite یعنی اعضای استودیو Rebellion به تایید خبر ساخت نسخه ی چهارم از این مجموعه پرداخته اند. بر طبق اطلاعات موجود داستان بازی Sniper Elite 4 در ادامه ی رویداد های نسخه ی سوم این مجموعه به وقوع خواهد پیوست و این بار کشور ایتالیا به عنوان محل اصلی وقوع حوادث این بازی انتخاب شده است. بر اساس معدود اطلاعاتی که از این بازی وجود دارد محیط کلی بازی Sniper Elite 4 و نقشه های مربوط به مراحل این اثر بسیار وسیع تر و گسترده تر از موارد مشابه در نسخه ی پیشین این سری خواهند بود و لوکیشن های متنوعی نظیر مناطق کوهستانی و سواحل آفتابی کشور ایتالیا را در بر خواهند گرفت. اگر چه هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار بازی Sniper Elite 4 اعلام نشده است، اما گفته می شود که این بازی تا انتهای سال جاری میلادی برای سه پلتفرم PC ، PS4 و Xbox One منتشر خواهد شد.

google

facebook

insta

twitter

telegram

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید