اسباب بازی ها روی پرده سینما؛ معرفی فیلم لگو

0

اسباب بازی ها روی پرده سینما؛ معرفی فیلم لگو

لگو یک اسباب بازی است که احتمالا بیشتر شما دوستان عزیز در کودکی با آن بازی کرده اید. این اسباب بازی اولین بار توسط گروهی به نام لگو در دانمارک تولید شد و بین کودکان محبوبیت خاصی پیدا کرد. حتما یادتان می آید که با آجر های این اسباب بازی متوانستیم چیز های مختلفی بسازیم از ماشین و قطار گرفته تا برج و چیز های دیگری.

در سال 2014 میلادی فیل لورد و کریستوفر میلر در اسباب بازی های لگو روح تزریق کردند و آنها را در قالب یک انیمیشن کمدی،اکشن و ماجرا جویانه روی پرده ی سینما فرستادند.چندین شرکت بزرگ در تولید این انیمیشن نقش داشتند و برادران وارنر توزیع این اثر را بر عهده داشت. صدا پیشگان این انیمشن کریس پرت، ویل فرل، الیزابت بنکس، ویل آرنت، نیک آفرمن، الیسون بری، چارلی دی، لیام نیسون و مورگان فریمن هستند.

امروزه فقط کودکان نیستند که انیمشین تماشا میکنند.جذابیت هایی که در انیمشن های امروزی وجود دارد و همچنین حس نوستالوژیکی که در بزرگسالان وجود دارد آنها را به تماشای انیمشین میبرد.محدودیت ها در ساخت انیمیشن مانند ساختن فیلم های سینمایی نیست به همین خاطر دست کارگردانان برای ساختن دنیاهای مختلف بازتر است. در فیلم لگو دنیایی ساخته شد است که در آن قهرمان،جادوگر،دزد،اهریمن و… درهم آمیخته شده و هر آنچه که مخاطب از یک دنیای انیمیشنی انتظار دارد را در خود جای داده است.

داستان انیمیشن درباره یک شخصیت به نام امیت است که در ساختمان سازی کار میکند و نا خواسته وارد عملیاتی میشود که در آن فوق انسان هایی نظیر،سوپرمن و…برای حفاظت از دنیا در برابر یک اهریمن بیگانه حاضر شده اند. فیلم لگو جامعه ی امروزی ما را به نمایش میکشد نشان میدهد که دنیا هر روز در حال تکرار شدن است و هر روز یکنواخت تر کسل کننده تر میشود و فقط باید سوپرمن بود که دنیا برایت هر روز یک ماجرا داشته باشد.این انمیشن عمیق تر از آن است که بتوان با یکبار دیدن آن را به خوبی درک کرد.

فیلم لگو یک فیلم بی نقص نیست اما به جرئت میتوان گفت یک انیمشین متفاوت و مفهومی است که ارزش تماشا کردن را دارد. با توجه به اینکه این فیلم مورد توجه منتقدان قرار گرفت و از نظر تجاری بیش از ۴۶۶ میلیون دلار فروش کرد، استودیو برادران وارنر رسماً اعلام کرد که قسمت بعدی فیلم لگو با نام ادامه‎ی فیلم لگو (The LEGO Movie Sequel) با کارگردانی راب شرب در تاریخ 25 می 2018 (4 خرداد 1397) در سینماها اکران خواهد شد.

به تازگی تریلر جدیدی از انیمشین The Lego Batman Movie (فیلم لگو بتمن) منتشر شده است که قرار است در 10 فوریه 2017 اکران شود. این فیلم را کریس مک کی کارگردانی میکند و داستان بت من را در جهان لگو نقل میکند. این انیمشین نیز درون مایه کمدی دارد و انتظار میرود مانند فیلم لگو انیمشن موفق و پر فروشی شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید