استارتاپ Sirin اسمارت فون 20000 دلاری می‌سازد!

0

startupthinkstock-624x351یک استارتاپ قصد دارد که از ماه آینده، اسمارت فونی به کاربران ارایه دهد که امنیت و تکنولوژی بی‌سابقه‌ای دارد. البته به اینها قیمت بی‌سابقه را نیز اضافه کنید: 20000 دلار ناقابل!

استارتاپ Sirin اعلام کرده که برای این کار توانسته است که 72 میلیون دلار سرمایه بدست آورد و جامعه هدف این اسمارت فون را مدیران اجرایی عنوان کرد. این استارتاپ قصد دارد که اولین فروشگاه خود را ماه مه در محله Mayfair لندن بازگشایی کند. آقای هاژگ، بینانگذار و رییس این استارتاپ می‌گوید:

اسمارت ‌فون ما بالاترین درجه از تکنولوژی را دارد و این تکنولوژی را با امنیت در حد نظامی در آمیخته است.

او همچنین گفت که سیستم عامل این اسمارت فون،‌ اندروید است و از تکنولوژی‌هایی استفاده می‌کند که بین دو تا سه سال تا بازار فاصله دارند. آقای هاژگ، قیمت این اسمارت فون را 20000 دلار اعلام کرد. او معتقد که هزاران مدیر اجرایی در اروپا و ایالات متحده حاضرند چنین قیمتی را بپردازند، چون هزینه‌های هک‌شدن به مراتب بیشتر است.

هاژگ ارزش بازار گوشی‌های گران قیمت را 1.1 میلیارد دلار ارزیابی می‌کند که تنها درصدی از بازار گوشی‌های موبایل است. البته بیشتر گوشی‌های گران قیمت برای کسب اعتبار اجتماعی (به قول خودمان، کلاس!) خریده می‌شوند، که بیشتر گوشی‌های معمولی با تزیینات طلا و الماس هستند.

شرکت بریتانیایی Vertu گوشی‌هایی با قیمت‌هایی بین 10000 دلار و 300000 دلار عرضه می‌کند. البته اپل هم که در هر جایی حضور دارد! نسخه الماس سیاه آیفون 5، به قیمت 15 میلیون دلار عرضه می‌شود.

سرمایه Sirin از خود آقای هاژگ، یک سرمایه‌گذار قزاق به نام کنجس رکیشف و شبکه اجتماعی چینی Renren تامین می‌شود.

ایده این استارتاپ زمانی کلید زده شد که در سال 2013 موبایل آقای رکیشف هک شد. رکیشف از هاژگ پرسید که چرا راهی پیدا نمی‌شود که حریم خصوصی به طور کامل اجرا شود و چرا تکنولوژی‌هایی که در شوهای تکنولوژی و مقالات دیده می‌شوند، در بازار دیده نمی‌شوند. آقای هاژک جواب داد که در حال حاضر راهی وجود ندارد که تکنولوژی بالا را با امنیت بالا ترکیب کرده باشد و بقیه داستان نیز که مشخص است. آنها تصمیم به ساخت این گوشی گرفتند و Sirin متولد شد. پس اگر 20000 دلار ناقابل دارید، بشتابید که احتمالا تعداد زیادی از آن تولید نخواهد شد!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید