استارت‌آپ‌های دانشگاهی عاملی برای تقویت اقتصاد دانش‌بنیان

0

معاونت علمی فناوری رئیس جمهوری گفت: شرکت‌های نوپای دارای برنامه‌های استارت‌آپ و مبتکرانه سبب افزایش اقتصاد دانش بنیان شده و تولید ناخالص داخلی را بالا می‌برند.

سورنا ستاری معاونت علمی فناوری رئیس جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی ؛  با اشاره به استارآپ‌های فعال در دانشگاه‌های سراسر کشور اظهار داشت: امروزه در دنیای مدرن استارت‌آپ‌ها دارای ایده‌های خلاقانه بوده و در زمینه کارهای مختلفی به تولید محصولات دانش‌بنیان و فن‌آور می‌پردازند.

وی بیان کرد: در دانشگاه‌های مطرح کشور استارآپ‌ها از اهمیت مهمی برخوردار بوده و دانشجویان نخبه هر دانشگاهی در این موضوع دارای فعالیت‌های خوب علمی هستند.

ستاری ادامه داد: در زمینه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه‌های کشور بودجه خوبی برای این بخش به وسیله وزارت علوم در نظر گرفته شده و مراکز مطرح همکاری بسیار خوبی با ما دارند.

وی یادآور شد: امروزه وابستگی به پول نفت سبب شده جوانان کشور از پرداختن به ایده‌های نو و خلاقانه پرهیز کرده و این مسئله می‌تواند جلوی پیشرفت علمی را بگیرد.

معاونت علمی فناوری رئیس جمهوری عنوان کرد: کشور ما چهارمین کشور تولید کننده مهندس در دنیا بوده و از نظر منابع نیروی انسانی از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است.

وی تاکید کرد: همه دستگاه‌ها ‌و سازمان‌های ذیربط باید کمک کنند تا از همه استارت‌آپ‌های دانشگاهی حمایت کامل و همه‌جانبه صورت گیرد چرا که این موضوع بسیار اقتصادی بوده و تولید محصولات فناور در کشور را به همراه دارد.

ستاری اظهار کرد: منابع انسانی برای هر کشور یک ثروت محسوب می‌شود که برای استفاده از این منابع باید زیست‌بو‌م‌های فرهنگی و علمی در کشور تقویت شوند.

وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان سهم بزرگی در افزایش اقتصاد دانش‌بنیان و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی داشته و معاونت علمی به همراه بنیاد ملی نخبگان در جهت افزایش تولید ناخالص داخلی و پیشرفت علم از نخبگان و صاحبان ایده حمایت همه‌جانبه به عمل می‌آورد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید