استانداردهای لازم برای تبلت‌های دانش‌آموزی اعلام شد

0

کفاش معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: تبلت‌های دانش‌آموزی قبل از توزیع باید به لحاظ فنی و محتوایی مورد تأیید واقع شود.

کفاش معاون پرورشی آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران گفت: تبلت‌های دانش‌آموزی باید استانداردهای لازم را از دو بخش در آموزش و پرورش تأیید کنند که به لحاظ فنی توسط مرکز نیروی انسانی و فناوری و به لحاظ محتوایی باید توسط سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی مورد تأیید قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: توصیه من به خانواده‌ها این است که اگر دستگاهی این دو تأییدیه را داشت می‌توانند برای فرزندان خود تهیه کنند و اغلب فروشگاه‌هایی که تبلت دانش‌آموزی را می‌فروشند، فقط ادعای تبلت دانش‌آموزی را دارد و هیچ هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش ندارند، همچنین اخیرا شرکت‌هایی وجود دارند که با بخش‌هایی از آموزش و پرورش وارد مذاکره شدند و باید استانداردهای خود را عرضه کنند.

کفاش مطرح کرد: در حال حاضر برای هیچ کدام از موسسات تولیدکننده، تأییدیه‌ای صادر نشده است، تبلت‌های دانش‌آموزی باید محتوای درسی و تربیتی دانش‌آموزان را شامل شود.

کفاش در پایان گفت: آموزش و پرورش نگاه مثبت و فعالی نسبت به تکنولو‍ژی دارد اما هدف ما این است که این دستگاه به عنوان وسیله‌ی کمک آموزشی تلقی شود تا سطح معلومات دانش‌آموزان را بالا ببرد و تأکید ما در آموزش و پرورش نیز کمک به حوزه‌هایی است که تولید وسیله می‌کنند، البته به شرط آنکه بر اساس استانداردهای آموزش و پرورش، اقدام به چنین کاری می‌کنند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید