استاندار چهارمحال وبختیاری: مشکلات شهر بلداجی حل و فصل شده است

0

استاندار چهارمحال وبختیاری: مشکلات شهر بلداجی حل و فصل شده است

استان‌ها > چهارمحال و بختیاری – ایرنا نوشت ، استاندار چهارمحال وبختیاری گفت: مشکلات و مسائل ایجاد شده هفته گذشته شهر بلداجی حل و فصل شده است.

قاسم سلیمانی دشتکی در شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان افزود: در چند روز اخیر در پی درگیری در این شهر با نشست ها و صحبت های که با مردم، خانواده شهدا، امام جمعه و معتمدان این شهر انجام شد مشکلات بررسی و هم اکنون جو آرامی در شهر حاکم است.
وی در ادامه با تاکید بر این که مقابله و پیشگیری از اعتیاد و ورود موادمخدر از اولویت های استان است، افزود: با شناسایی نقاط آلوده و برنامه ریزی در پیشگیری و مقابله، نقاط آلوده باید مرتفع شود.
سلیمانی به عملیاتی شدن برنامه های حوزه پیشگیری و مقابله با موادمخدر در استان تاکید کرد و گفت: باید برای مقابله با این معضل تمام امکانات دستگاه های اجرایی بسیج شود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست افزود: در حوزه مقابله و پیشگیری از مواد مخدر استفاده و بهره گیری از توان و استعداد سازمان های مردمی یک اولویت است.
خدابخش مرادی افزود: ایجاد بستر و فضای مناسب برای حضور این سازمان ها در زمینه مقابله یکی از راه های پیشگیری است.
وی گفت: هم اکنون 150 تشکل مردمی در استان فعال است که با راه اندازی و ایجاد خانه تشکل ها می توان از تمام این ظرفیت ها در حوزه مقابله استفاده کرد.
مرادی اظهار کرد: هم اکنون علاوه بر انجمن های مردمی ظرفیت های کنگره 60 (معتادان بهبود یافته)، گروه های NA در استان وهمچنین معتادان بهبود یافته برای بحث آموزش استفاده کرد.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری نیز افزود: هم اکنون 150 تیم اجتماع محور در پیشگیری از اعتیاد شامل؛ 30 تیم اجتماع محور شهری، 23 تیم روستایی، 50 تیم در مهدهای کودک، 70 تیم در دانشگاه ها و 40 تیم در محیط های کار به عنوان زیرمجموعه بهزیستی استان فعالیت دارند.
محمد میرزایی، از برگزاری 170کارگاه آموزشی زندگی و خانواده با محوریت آموزش و پرورش، 150 کارگاه آموزشی زندگی و خانواده با محوریت محلات شهری و روستایی به منظور مقابله با موادمخدر در استان خبر داد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز گفت: 53 مرکز درمان دارویی و 15 مرکز ترک اعتیاد در استان فعال است.

46

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید