استان مرکزی میزبان سی و سومین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان

0

استان مرکزی میزبان سی و سومین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان

استان‌ها > مرکزی – معاون اداره تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی از برگزاری سی و سومین دوره مسابقات ورزشی به میزبانی استان مرکزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی دمنه، معاون اداره تربیت بدنی و سلامت اداره کل اموزش و پرورش استان مرکزی در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه، سه شنبه 5 مرداد ماه برگزار شد، گفت: سی و سومین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان مرداد ماه امسال برگزار می شود که در حدود 12 هزار نفر دانش آموز دختر و پسر در این مسابقات حضور خواهند داشت.
وی با بیان اینکه این مسابقات به میزبانی 6 استان برگزار می شود، ابراز کرد: امسال استان مرکزی افتخار این را دارد که میزبان سه هزارو 900 نفر از دانش آموزان سراسر کشور در این مسابقات باشد که 110 نفر از این افراد از دانش آموزان بومی استان هستند، البته لازم به ذکر است که علاوه براین تعداد دانش آموز حدود 180 دانش آموز نیز برای حضور در مسابقاتی مانند شنا و ژیمیناستیک به استان های دیگر اعزام می شوند.
دمنه با اشاره به اینکه مسابقات در ساتان مرکزی در 4 رشته توپی شامل فوتبال، هندبال، والیبال و و بستکبال برکزار می شود و جشنواره طناب زنی نیز داریم، اظهار کرد: این مسابقات در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می شود.
دمنه ابراز کرد: مسابقات از15 مرداد ماه با ورود تیم های ابتدایی آغاز می شود و تا 6 شهریور ادامه دارد و مراسم افتتاحیه 16 همین ماه در مجموعه شهدای 5 مرداد برگزار می شود و مقرر شده است وزیر آموزش و پرورش به عنوان نفر اول این دستگاه در این مسابقات حضور داشته باشد.
وی ادامه داد: استان مرکزی پیشینه خوبی در برگزاری مسابقات دارد و تا به حال میزبان 11 دوره از مسابقات ورزشی بوده است و امید است که امسال نیز به خوبی این مسابقات را پشت سر بگذاریم.
دمنه با اشاره به اینکه امسال این مسابقات با شعار رضایت، امنیت و سلامت از منزل به منزل برگزار می شود ؛ لذا این شعار را سرلوحه خط مشی خود قرار داد ه ایم، عنوان کرد: از نظر بحث فنی و استاندارد سالن ها و سلامت امکانات و خوابگاه ها تلاشمان بر این بوده است که مسابقات را در بهترین سالن ها برگزار کنیم و 10 سالن برای برگزاری مسابقات در نظر گرفته شده است.
وی افزود: نقطه قوت در برگزاری مسابقات امسال این است که فدراسیون ورزش دانش آموزان با تمامی فدراسیون های مرتبط مکاتبه کرده اند تا برای شناسایی استعداد های برتر ورزشی در رشته های مختلف در این رویداد بزرگ ورزشی حضور داشته باشند.
دمنه یادآور شد: در هرشته ورزشی 25 داور حضور خواهند اشت و در مجموع 125 نفر این مسابقات را داوری و قضاوت خواهند کرد.

46

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید