استراتژی دوستان بشتابند: ملاقات دوباره با نسخه کلاسیک StarCraft

0

استراتژی دوستان بشتابند: ملاقات دوباره با نسخه کلاسیک StarCraft

علاقمندان سبک استراتژی و دوست داران مجموعه بازی های StarCraft حتماً به خوبی از این قضیه آگاه هستند که پرونده ی بازی StarCraft 2 به زودی با انتشار آخرین قسمت از سه گانه ی مربوط به این نسخه یعنی بازی Legacy of The Void بسته می شود. خبری که در عین خوشحال کننده بودن می تواند برای دوست داران این مجموعه اندکی تلخ هم باشد؛ چرا که پس از پایان یافتن بازی StarCraft 2 پرونده ی شخصیت های مجموعه بازی های استار کرفت به طور کامل بسته می شود و هیچ معلوم نیست که علاقه مندان این مجموعه دوباره در چه زمانی بتوانند با نسخه ای جدید از این سری خاطره انگیز و کلاسیک که جزو آثار شاخص و تریخ ساز سبک استراتژی هم زمان نیز محسوب می شود دیدار کنند. اگر چه اعضای شرکت Blizzard تاکید کرده اند که پایان بازی StarCraft 2 پایان راه مجموعه ی محبوب استار کرفت نخواهد بود و این سری در آینده احتمالاً در دنیایی کاملاً جدید ادامه خواهد یافت، اما شاید دل عده ای از هواداران این مجموعه از همین حالا برای سری استار کرفت و شخصیت های جذاب حاضر در آن تنگ شود. خبر خوب برای این دسته از گیمر ها این است که آن ها هم اکنون می توانند با نخستین عنوان از این سری یعنی بازی StarCraft و بسته ی تکمیلی آن اثر ملاقاتی دوباره داشته باشند.

در واقع این ملاقات دوباره از طریق ساخت یک ماد جدید برای بازی استار کرفت 2 میسر شده است. مادی به نام StarCraft: Mass Recall که در قالب آن علاقمندان به نخستین شماره از این سری می توانند با نسخه ای دوباره سازی شده از بازی StarCraft که نزدیک به 17 سال قبل منتشر شده بود و همچنین بسته ی تکمیلی مربوط به این اثر یعنی بازی StarCraft: Brood War ملاقاتی دوباره داشته باشند. در واقع این نسخه ی جدید از بازی خاطره انگیز استار کرفت، از لحاظ جنبه های دیداری سر و شکلی کاملاً امروزی و شبیه به بازی استار کرفت 2 دارد و تجربه کردن آن می تواند مجال بسیار خوبی باشد برای تجدید خاطرات قدیمی هواداران کهنه کار سری استار کرفت با دو نسخه ی کلاسیک این مجموعه ی موفق و بسیار پر مخاطب؛ آن هم با سر و ظاهری کاملاً جدید. البته کار ساخت ماد StarCraft: Mass Recall هنوز به طور کامل تکمیل نشده است و سازندگان این ماد هر چند وقت یک بار نسخه ای جدید از آن را بیرون می دهند تا به موجب بهینه سازی های صورت گرفته در آن، بتوانند به ترمیم نقاط ضعف و ایراد ها و باگ هایی که تجربه ی گیمر ها از این بازی را مختل می کند بپردازند.

 star-craft

همان گونه که در سطور بالا ذکر آن رفت، ماد StarCraft: Mass Recall به نوعی نسخه ی دوباره سازی شده از دو بازی StarCraft و StarCraft: Brood War محسوب می شود و بنا بر این تمامی نقشه های موجود در دو نسخه ی مذکور در این بازی وجود دارند. حتی علاوه بر آن علاقمندان دو نسخه ی کلاسیک سری استار کرفت می توانند در این نسخه ی دوباره سازی شده، حضور در نقشه های نسبتاً جدیدی را نیز تجربه کنند. در همین راستا به طور دقیق می توان گفت که در این ماد کامل تعداد 68 نقشه وجود دارد که 59 تای آن ها به دو بازی StarCraft و StarCraft: Brood War مربوط می شود. از 9 عدد نقشه ی باقی مانده نیز تعداد 3 تا از آن ها به مواردی مربوط می شوند که یا از ساختار دو نسخه ی مذکور حذف شده بودند و یا جزو نقشه های پنهان در این دو نسخه و همچنین موارد تکمیلی مربوط به آن ها بودند. 6 نقشه ی باقی مانده نیز نقشه هایی هستند که در کمپین نسخه ی دموی بازی استار کرفت وجود داشتند. نسخه ای که در سال 1998 عرضه شد و به موجب آن مشتاقان و چشم انتظاران بازی استارکرفت توانستند خود را برای ملاقات با بازی اصلی (و پس از آن بسته ی تکمیلی این نسخه) آماده کنند. در هر صورت می توان گفت که ماد StarCraft: Mass Recall تجربه ای قابل توجه برای علاقمندان سبک استراتژی هم زمان و همچنین علاقمندان سری جذاب و سرگرم کننده ی استار کرفت محسوب می شود. البته برای تجربه کردن این ماد حتماً لازم است که بازی StarCraft 2: Heart of The Swarm را بر روی سیستم کامپیوتری خود نصب کرده باشید. پس اگر جزو علاقمندان دو نسخه ی پیشین بازی StarCraft 2 یعنی Wings of Liberty و Heart of The Swarm محسوب می شوید، اما تا کنون نتوانسته اید که نخستین عنوان از سری استار کرفت را تجربه کنید، حتماً اقدام به دانلود و نصب ماد StarCraft: Mass Recall نمایید. چون به این وسیله می توانید به طور کامل با پیشینه ی شخصیت های حاضر در این دو نسخه از بازی استار کرفت 2 آشنا شوید. گفتنی است که بخش پایانی سه گانه ی استار کرفت 2 یعنی بازی StarCraft 2: Legacy of The Void در تاریخ 10 نوامبر امسال برای پلتفرم PC منتشر خواهد شد.

 در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید