استراتژی دوستان در عرش: معرفی بازی Warhammer 40K: Dawn of War III توسط سگا

0

استراتژی دوستان در عرش: معرفی بازی Warhammer 40K: Dawn of War III توسط سگا

علاقه مندان به عناوین سبک استراتژی و آن دسته از کسانی که تا این لحظه دومین نسخه از سری جدید اکس کام را به معنای واقعی کلمه جویده اند، مدتی بود که سخت در انتظار انتشار بازی Total War: Warhammer به سر می بردند. اثری که شاید بتواند آن ها را برای مدتی طولانی سرگرم نگاه داد و اوقات خوشی را برایشان رقم بزند. اما به طور حتم این پایان کار دوست دارن سبک استراتژی با عناوین شاخص حاضر در این سبک نخواهد بود. چرا که آن ها پس از ملاقات با نسخه ی جدید از سری توتال وار می توانند خود را برای تجربه کردن نسخه ای تازه از سری Dawn of War آماده نمایند.

 

 

شرکت سگا که با در دست داشتن کنترل دو استودیوی نام آشنا و صاحب سبک Creative Assembly و Relic Entertainment این روز ها به عنوان غول سبک استراتژی شناخته می شود، در حول و حوش ورود بازی Total War: Warhammer به بازار، خبر از تولید نسخه ی سوم مجموعه بازی های  Dawn of Warداده است. مجموعه ای که خود زیر مجموعه ای از سری Warhammer 40K محسوب می شود و طرفدران فراوانی را در میان علاقه مندان به سبک استراتژی هم زمان بر گرد خود می بیند. آخرین باری که هوادران مجموعه بازی های  Dawn of War با نسخه ای تازه از این مجموعه دیدار نمودند دقیقاً پنج سال قبل در چنین روز هایی بود. زمانی که بسته ی الحاقی مستقل بازی Warhammer 40K: Dawn of War II با نام Retribution حدود یک سال پس از انتشار بسته ی الحاقی محبوب دیگری با نام Chaos Rising در اختیار علاقه مندان به این بازی قرار گرفت و به نوعی پرونده ی نسخه ی دوم از سری Warhammer 40K: Dawn of War را مختومه اعلام کرد. حال پس از گذشت نیم دهه از آن تاریخ، علاقه مندان به سبک استراتژی می توانند شاهد تایید ساخت نسخه ای جدید از این مجموعه باشند و به این ترتیب سری  Dawn of Warبه طور رسمی وارد سومین چرخه از زندگی خود در دنیای بازی های کامپیوتری خواهد شد.  

 dawn-of-war3

در واقع فرآیند انتشار بازی Warhammer 40K: Dawn of War III به فاصله ای نه چندان طولانی از عرضه شدن بازی Total War: Warhammer به بازار، می تواند فرصت بسیار خوبی برای علاقه مندان به دنیای وارهمر محسوب شود تا پس از تجربه کردن نسخه ای قرون وسطایی از این دنیا خود را برای ملاقات با نسخه ای آینده گرایانه از آن آماده نمایند. اگر چه هنوز اطلاعات چندان دقیقی از داستان بازی Warhammer 40K: Dawn of War III فاش نشده است، اما شک چندانی وجود ندارد که خط داستانی این بازی نیز همانند نسخه های پیشین مجموعه بازی های  Dawn of Warدر دنیای آشنا و پر آشوب سری Warhammer 40K جریان خواهد داشت. بر اساس آن چه که به گوش می رسد وجود اسلحه ای ویرانگر در دنیای مرموز Acheron موجبات رقم زدن هرج و مرجی دو چندان را در دنیای شلوغ و همیشه پر آشوب وارهمر فراهم آورده و آتش نبرد را در میان نژاد ها و ارتش های آشنا در این دنیا شعله ور تر از قبل ساخته است. نژاد هایی نظیر انسان ها (که در دنیای Warhammer 40K با نام Space Marine شناخته می شوند) ، اورک ها و الدار ها که سه نژاد اصلی حاضر در بازی Warhammer 40K: Dawn of War III را تشکیل می دهند و رویارویی آن ها در داستان این بازی سبب ساز تجربه ی گیم پلی مفصل و هیجان انگیزی توسط علاقه مندان به این اثر خواهد بود.

 dawn-of-war3-1

گیم پلی بازی Warhammer 40K: Dawn of War III  به زبان ساده تلفیقی از نکات آشنا و امتحان پس داده ی موجود در بخش گیم پلی دو عنوان نخست از مجموعه بازی های  Dawn of Warخواهد بود. به این ترتیب که در کنار مواردی نظیر ساخت و ساز و برخورداری از تجربیات مبارزاتی در مقیاس وسیع، امکان بهره گیری از توانایی های قهرمانان اصلی هر نژاد و بسط و توسعه دادن آن ها (در کنار شخصی سازی این توانایی ها) هم در طول کمپین داستانی این بازی وجود خواهد داشت و بخش مهمی از گیم پلی بازی Warhammer 40K: Dawn of War III را تشکیل می دهد. همان گونه که در سطور قبل به آن اشاره شد در بازی Warhammer 40K: Dawn of War III شاهد حضور سه نژاد مختلف اورک ، الدار و انسان هستیم. در این میان هر کدام از سه نژاد یاد شده از قهرمانان اصلی خود در بخش داستانی این بازی بهره خواهند برد که به موجب برخوراری از امتیاز تجربه در طول مراحل این اثر، تجربه کنندگان بازی Warhammer 40K: Dawn of War III  قادر به ارتقا دادن توانایی های ویژه ی آن ها خواهند بود. توانایی هایی که برای هر کدام از نژاد های حاضر در این بازی موارد متفاوت و منحصر به فردی را در بر می گیرد. در واقع حضور قهرمانانی نظیر جنگ سالار گارگوتز از نژاد اورک ، ماچای غیبگو از نژاد الدار و فرمانده گابریل انگلوس از نژاد انسان یا همان اسپیس مارین ها در بازی Warhammer 40K: Dawn of War III ، و رویارویی آن ها در مراحل مختلف این بازی می تواند جذابیت دو چندانی به بخش گیم پلی این اثر ببخشد و تجربه ی آن برای علاقه مندان به این بازی را بسیار لذت بخش سازد.

 dawn-of-war3-2

علاوه بر توانایی های متفاوت قهرمانان اصلی سه نژاد حاضر در بازی Warhammer 40K: Dawn of War III ، هر کدام از واحد های زرهی این نژاد ها هم از قابلیت های کاملاً متمایزی نسبت به یکدیگر بهره می برند. به این ترتیب بازی کردن با هر کدام از این سه نژاد در کمپین داستانی بازی Warhammer 40K: Dawn of War III نیاز به پیاده سازی استراتژی های متفاوتی خواهد داشت و این موضوع علاوه بر افزایش تنوع گیم پلی بازی Warhammer 40K: Dawn of War III ، ارزش تکرار آن را هم به مقدار قابل توجهی بالا می برد. در واقع هدف اصلی تجربه کنندگان بازی Warhammer 40K: Dawn of War III در کمپین داستانی این اثر، شکل دادن تدریجی ارتشی بسیار قدرتمند از واحد های زرهی مختلف (که هر کدام از آن ها از توانایی های منحصر به فرد و قدرت های ویژه ی خود بهره می برند) برای غلبه بر دشمنان و در دست گرفتن کنترل کامل دنیای پر آشوب به تصویر کشیده شده در دل این بازی خواهد بود. البته تجربه ی علاقه مندان به بازی Warhammer 40K: Dawn of War III از گیم پلی این اثر تنها به کمپین داستانی و بخش تک نفره ی آن محدود نمی شود و آن ها این امکان را خواهند داشت تا در قالب مراحل چند نفره و آنلاین نیز به مصاف رقیبان خود بروند. لازم به ذکر است که در این بخش از بازی امکان بهره مندی از کمک دوستان (و ارتش های قدرتمند آن ها) هم برای غلبه بر ارتش دشمن فراهم خواهد بود و حتی این امکان وجود دارد که هم پیمانان شما به تدریج در قامت دشمنانتان ظاهر شوند و به نوعی از پشت به شما خنجر بزنند. به هر حال می توان انتظار داشت که در نمایشگاه E3 سال جاری (یا حتی قبل و بعد از آن) اطلاعات بیشتری در رابطه با گیم پلی بازی Warhammer 40K: Dawn of War III در اختیار علاقه مندان این اثر قرار گیرد و چشم انتظاران این بازی با زیر و بم اثر مورد انتظار خود بیشتر آشنا شوند. گفتنی است که بازی Warhammer 40K: Dawn of War III  قرار است در سال 2017 میلادی (همچون اکثر آثار حاضر در سبک استراتژی) به شکل انحصاری برای پلتفرم PC منتشر شود.     

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید