استفاده مداوم از اسمارت‌فون باعث آسیب به گردن می‌شود!

0

کایروپرکترهای کانادایی روزبروز بیماران بیشتری با یک وضعیت خاص را ویزیت می‌کنند. این وضعیت که Text Neck نامیده می‌شود، زمانی اتفاق می‌افتد که یک فرد برای نگاه به گوشی خود پیوسته به پایین نگاه می‌کند. با استفاده روز‌افزون از موبایل، Text Neck افراد مختلف در گروه‌های سنی مختلف را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بسیاری حتی نمی‌دانند که این مشکل را دارند.

بر اساس گفته‌های دکتر کریستا رونبرگ، هر بار که برای نگاه به اسمارت‌فون خود به پایین نگاه می‌کنید، ۶۶ پوند فشار به ستون فقرات شما وارد می‌شود. Text Neck به درد و سفت‌شدگی مزمن بافت منجر می‌شود. زمانی که بازی پوکمون گو معرفی شد، مطب کایروپرکترها به جای افراد سالمند با عصا با جوانان گوشی به دست پر شد.

البته می‌توان کارهایی انجام داد که بتوانید از این پدیده راحت شوید. برای اینکار باید از قاعده ۲۰-۲۰-۲۰ پیروی کنید. این قاعده به این معناست که بعد از ۲۰ دقیقه استفاده از اسمارت‌فون به مدت ۲۰ ثانیه به ۲۰ فوت (۷ متر) دورتر خیره شوید. هر از چند گاهی از گوشی خود فاصله بگیرد و کمی حرکات کششی انجام دهید.

اگرچه Text Neck کشنده نیست، اما منجر به درد مزمن می‌شود. البته شاید برای نسل جدید این مسایل چندان مهم نباشد. راهول کومار دانشجوی دانشگاه ویندسور می‌گوید:‌‌

این مسئله مرا اذیت می‌کند، اما کاری نمی‌توان کرد. در دنیای مدرن پیام فرستادن مهم است.

باید بخوانید:  ایمنی، مهم‌ترین ویژگی برای باتری اسمارت‌فون‌هاست!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید