استفاده همزمان از کارت کارت گرافیک Nvidia و AMD معجزه DX12

0

c852cd1706018952eef5203293178d22_L

استفاده همزمان از کارت کارت گرافیک Nvidia و AMD معجزه DX12

تاثیر بهره گیری از فناوری DX 12 به همراه سیستم عامل ویندوز ۱۰ به شدت توسط شرکت های تولید کننده کارت گرافیک و همچنین مایکروسافت مورد ستایش قرار می گیرد. اما در حال حاضر تنها یک بازی بر پایه DX 12 ساخته شده و تمامی تست های مربوط به این رابط نرم افزار با استفاده از بازی Ashes of singularity صورت گرفته است. پیش از این نصب و به کار گیری همزمان کارت گرافیک های AMD و Nvidia امکان پذیر نبود، اما بر اساس تست های صورت گرفته با استفاده از دایرکتس ۱۲ چنین موردی امکان پذیر می باشد.

ترکیب دو کارت گرافیک GTX 980 Tiو R9 Fury X در بازی Ashes of singularity مورد بررسی قرار گرفت و این دو کارت به صورت مسالمت آمیز در کنار یکدیگر قرار گرفتند.

اما نکته عجیب در این بررسی، ترتیب قرار گیری دو کارت گرافیک در اسلات اول یا دوم است که در صورت نصب R9 Fury X در اسلات اول می توانید فریم های بیشتری دریافت کنید.

کارت گرافیک Nvidia و AMD
کارت گرافیک Nvidia و AMD

البته تست های دیگری نیز صورت گرفته که به شرایط نصب دو کارت انویدیا در کنار یکدیگر و بهره گیری از یک کارت گرافیک به تنهایی خلاصه می گردد.

file-4237e370757c161a78

در هر صورت با مقایسه تست های صورت گرفته می توانید عملکرد و افزایش کارایی کارت گرافیک ها با استفاده از DX 12 و سیستم عامل ویندوز ۱۰ بررسی کنید.

کارت گرافیک Nvidia و AMD
کارت گرافیک Nvidia و AMD

تفاهم ناخواسته بین انویدیا و ای ام دی در سال ۲۰۱۵ به لطف یک رابط نرم افزاری جدید می تواند خبر های خوبی در آینده را نوید دهد.

لینک مطلب

پاسخ دهید