استقبال از «روز واقعه» به یمن امام حسین(ع) است

0

گیگر:

محمد رحمانیان در جلسه نمایشنامه خوانی «روز واقعه» خاطره ای از بهرام بیضایی نقل کرد و استقبال از این اجرا را ابتدا به دلیل صاحب مجلس یعنی حضرت سید الشهدا(ع) و دوم بهرام بیضایی دانست.

به گزارش بولتن نیوز، اولین جلسه از سه جلسه اجرای نمایشنامه خواهی «روز واقعه» شب گذشته ۲۲ مهرماه با حضور هنرمندان و علاقمندان تئاتر در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار شد.

نمایشنامه خوانی روز واقعه

لوریس چکناواریان، محسن حسینی، یارتا یاران، هانا کامکار، مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی و … از جمله مهمانان اولین اجرای این نمایشنامه خوانی بودند.

محمد رحمانیان کارگردان این نمایشنامه خوانی قبل از آغاز اجرا ضمن تشکر از حضور مخاطبان در سالن گفت: بسیار از استقبال شما سپاسگزارم اما استقبال را ابتدا به دلیل صاحب این مجلس (امام حسین (ع)) و دوم بهرام بیضایی نویسنده این اثر می دانم.

وی در ادامه به ذکر خاطره ای از بهرام بیضایی و زمانی که وی یک نمایش مذهبی را به صحنه برده بود پرداخت و عنوان کرد: در یکی از صحنه های نمایشی که به صحنه برده بودم شهربانو جلو امام حسین (ع) زانو می زند. بهرام بیضایی بعد از دیدن این صحنه از من پرسید دلیل این کار برای چه بود و چرا اینطور نشان دادی که شهربانو جلو امام حسین (ع) زانو زده است. من نیز گفتم برای اینکه از نظر من همه باید جلو امام حسین (ع) زانو بزنند اما بیضایی به من گفت که سیدالشهدا (ع) برای این قیام کرد که نه کسی جلویش زانو بزند و نه او جلو کسی زانو بزند.

رحمانیان در پایان صحبت هایش در حالی که بغض کرده بود، گفت: بهرام بیضایی با این حرفش به من یاد داد که بیشتر از همه ما و کسانی که ادعا دارند اسلام را می شناسد.

نمایشنامه خوانی «روز واقعه» ساعت ۱۹ چهارشنبه ۲۲ مهر ماه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد که این اجرا به مدت سه شب تا جمعه ۲۴ مهر در این سالن روی صحنه خواهد بود.

علی عمرانی، بهرام ابراهیمی، مهتاب نصیرپور، خسرو احمدی، خسرو شهراز، حبیب رضایی، اشکان خطیبی، مهدی ساکی، علی تاجمیر، الهام دهقانی، سُها سناجو، پرستو رحمانیان، الهه اصغری، سانیا سالاری، سامان مظلومی، بابک موذنی … بازیگران این اجرا خوانی هستند.

موسیقی این اجرای نمایشی را علیرضا افکاری ساخته و مهرداد میرزایی تنظیم آن را بر عهده داشته است که توسط گروه مهرنوا به سرپرستی نازلی بخشایش اجرا شد. بخشایش نوازندگی هارپ را نیز بر عهده داشت. ترانه پایانی این نمایشنامه خوانی نیز توسط علی زند وکیلی خوانده شد.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید