استقبال دانشجویان خارجی از تحصیل در دانشگاه تهران

0

معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: سالانه دانشگاه تهران شاهد حجم کثیری از تقاضای دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه است.

حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ؛  گفت: با توجه به پردیس‌های بین الملل و ارتقا دانشگاه تهران در سطح بین الملل هرساله تعداد دانشجویان خارجی متقاضی به تحصیل در این دانشگاه نسبت به سال های قبل افزایش پیدا می کند. 

وی ادامه داد: سالانه حجم بسیار زیادی از دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل به دانشگاه تهران برای مراجعه می کنند. 

معاون آموزشی دانشگاه تهران تصریح کرد: این دانشگاه در زمینه جذب دانشجویان خارجی فعالیت خوبی داشته، به طوری که با ورود گسترده دانشجویان از کشورهای مختلف و افزایش مراودات روسای دانشگاه‌ها، افراد بیشتری علاقمند به تحصیل در دانشگاه تهران هستند. 

حسینی بیان کرد: اکنون بیش از 280 دانشجوی خارجی از 44 کشور از جمله عراق، افغانستان، روسیه، چین، کره، ژاپن، ترکیه، لبنان، سوریه و اسپانیا در مقاطع مختلف مشغول تحصیل در دانشگاه تهران هستند.

وی در خصوص جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه تهران گفت: جذب و پذيرش دانشجويان غيرايرانی در قالب برنامه های آموزش بين المللی پرديس با همكاری معاونت آموزشی صورت می گیرد که شناسايي رشته هاي غيرموجود در پرديس كه داراي ظرفيت براي جذب دانشجويان غيرايراني هستند، پيگيري براي تاسيس يا اجراي آنها، ارائه خدمات دانشجويي به دانشجويان غيرايراني و فراهم نمودن تسهيلات لازم یکی از اهداف این دانشگاه در جذب دانشجویان خارجی است.

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: آمار دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در دانشگاه تهران به صورت دائم در حال تغییر است و بیش از 500 دانشجوی خارجی در دانشگاه تهران تحصیل می کنند. 

وی یادآور شد: انتظار می‌رود با توجه به ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌، مخصوصا دانشگاه‌های تهران پذیرش دانشجوی خارجی افزایش پیدا کند. 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید