استندآپ کمدی، مرگ زودرس می‌آورد

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایسنا، پژوهش محققان دانشگاه کاتولیک استرالیا نشان می‌دهد کمدین‌هایی که کار “طنز ایستاده” انجام می‌دهند در خطر بیشتری برای مرگ زودرس در مقایسه با سایر بازیگران قرار دارند.

به منظور انجام این پژوهش 200 کمدین ایستاده، 114 بازیگر طنز و 184 بازیگر تئاتر که در سایت‌های اجتماعی به عنوان پر طرفدارها انتخاب شده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند.

با بررسی آن دسته از افرادی که در هر یک از گروه‌ها فوت کرده بودند، محققان متوجه شدند که کمدین های ایستاده در سنین جوان‌تری (67 سال در مقایسه با سن 69 سال در بین بازیگران طنز و 71 سال برای بازیگران تئاتر) فوت کرده بودند.

با در نظر گرفتن دو عامل تولد و امید به زندگی، محققان دریافتند در بین 36 کمدین ایستاده‌ای که فوت کرده بودند 36 درصدشان مرگ زودرس را تجربه کردند؛ در مقابل20 درصد از 56  نفر بازیگر تئاتر این تجربه را داشتند.

نکته جالب اینجا بود که هرچه کمدین بیشتر محبوبیت داشت، خطر مرگ زودرس نیز افزایش می‌یافت و این در حالی بود که بین بازیگران طنز و تئاتر این رویه برعکس بود! اما با این وجود یک استثنا هم وجود داشت و آن هم برنده شدن اسکار است. بازیگران کمدین ایستاده که این جایزه را برده بودند، سه الی 9 سال امید به زندگی بیشتری داشتند. در کل بازیگران کمدی بیشتر از سایر بازیگران به اختلال دو قطبی مبتلا می‌شوند.

این پژوهش در مجله “Cardiology” منتشر شده است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید