استیو بالمر: آمازون جای مناسبی برای کار نیست!

0

گیگر :

وی در پاسخ به سوالی درباره سایت آمازون و تحت رسیدگی بودن آن پس از گزارش نیویورک تایمز درباره فرهنگ کار و کارفرمایی در این شرکت، آمازون را محلی دانست که کسی دوست ندارد کار کند.

در مقاله تایمز به گفته‌ای از بزوس اشاره می‌شود که در سال ۲۰۰۳ گفته بود که دوست ندارد آمازون را به باشگاه ورزشی تفریحی مانند مایکروسافت تبدیل کند. زیرا در این صورت آمازون باید بمیرد. در ان سال بالمر مدیرعامل مایکروسافت بود.

بلومبرگ در خصوص اظهار نظر بزوساز بالمر سوال کرد. بالمر هم در ابتدا اشاره کرد که آمازون در حال رقابت با مایکروسافت در بازار پردازش ابری است. همچنین این شرکت با مایکروسافت بر سر جذب استعدادها هم رقابت دارد. باید توجه داشت که هر دو شرکت در شهر سیاتل واقع شده اند.

و در ادامه بالمر به همین گفته‌ها بسنده نکرد و نکات دیگری را هم اضافه نمود:
من فکر می‌کنم انها تبدیل به جایی شده‌اند که کسی نمی‌خواهد آنجا کار کند. هر کس که از مایکروسافت بیرون می‌آید تا به آمازون بپیوندد، ما روی آنها حساب می‌کنیم که حتما دوباره بعد از یکی دو سال پیش ما بر می‌گردند. زیرا آنجا دیگر مکانی عالی برای کار به عنوان یک مهندس و ارائه ابتکارات و اختراعات تازه و نو نیست.

او همچنین افزود که: افراد بسیار زیادی این چرخه را طی کرده اند که مایکروسافت را ترک کرده، به آمازون رفته‌اند و دوباره به مایکروسافت برگشته‌اند.

البته در حالی که آمازون اکنون درگیر برخی از پیچیده‌ترین چالشهای تکنیکی جهان است و دائما در حال ارائه نوآوریهای تازه‌ای است، چنین اظهار نظری بسیار عجیب و اندکی جانب‌دارانه می‌نمایاند. سرویس ابری AWS این شرکت هم اکنون نقش ستون فقرات و پشتیبان اصلی اقتصاد استارت‌آپی دنیا را بازی می‌کند. شرکتهای عظیمی چون نتفلیکس با استفاده از سرویس وب آمازون مشغول پخش آنلاین ویدیو هستند.

cover

پاسخ دهید