استیو بالمر ۴ درصد سهام توییتر را خرید

0

گیگر :

صاحب تیم بسکتبال لوس‌آنجلس کلیپر در تویت روز جمعه خود آورده: خوشحالم که بگویم طی چند ماه گذشته ۴ درصد سهام را خریده‌ام. وی همچنین در این توییت به ستایش جک دورسی مدیرعامل توییتر پرداخته که شرکت را کوچکتر و متمرکزتر ساخته است.

توییتر مدتی است که در تلاش برای بهبود محصولش و جذب کاربران بیشتری است. و بالمر هم در توییت خود به ستایش و تمجید از محصول تازه این شبکه اجتماعی، یعنی Moments پرداخته است. این قابلیت به کاربران توییتر اجازه می‌دهد که اخبار و اتفاقات مهم را به صورت لحظه‌ای دنبال کنند. این شرکت سانفرانسیسکویی همچنین هفته گذشته اعلام کرد قصد دارد ۸ درصد از کارکنانش در سطح جهان را کاهش داده و با تمرکز بیشتری کار را دنبال کند.

جیمز کاکماک تحلیلگر موسسه Monness Crespi Hardt & Co اعتقاد دارد که تکیه زدن بر صندلی هیئت مدیره توییتر برای بالمر جذابیت زیادی خواهد داشت. البته این موضوع برای توییتر هم مزایای زیادی به همراه دارد. مثلا می‌تواند باعث ایجاد ارتباطات و تجربیات جدیدی در زمینه ارتباط با ورزشهای حرفه‌ای شود. این موضوع برای یک شبکه اجتماعی که سعی دارد با لینکهای ارزشمند به اطلاعات لازم درباره برنامه‌ها و اتفاقات مهم برسد، می‌تواند موضوعی فوق‌العاده ارزشمند باشد.

پس از این اخبار بود که سهام توییتر در روز جمعه با رشد ۴.۹ درصدی در بازار بورس نیویورک به ۳۱.۱۵ دلار به ازای هر سهم رسید. این قیمت بالاترین میزان ارزش سهام توییتر از ۳۰ ژولای ۲۰۱۵ تا کنون است.

سرمایه گذاری که با قیمت سهام در روز جمعه، ارزش آن ۸۴۰ میلیون دلار اعلام شد، استیو بالمر را به یکی از بزرگترین سهامداران مستقل توییتر تبدیل کرده است. البته از آنجایی که توییتر تا کنون لزومی ندیده که سهامداران مستقل زیر ۵ درصد را رسما اعلام کند، نمی‌توان با قاطعیت در این خصوص سخن گفت. اکنونEv Williams از موسسان توییتر نزدیک به ۶.۸ سهام را در اختیار دارد و سهم مدیرعامل جدید، جک دورسی تنها ۳.۲ درصد سهام توییتر است. و بر اساس اطلاعاتی که به دست بلومبرگ رسیده، الولید بن تلال شاهزاده سعودی هفته گذشته اعلام کرده ۵ درصد از سهام توییتر را در اختیار دارد.

بچه زرنگ
به جز توییتر، تنها سهمی که بالمر در شرکتهای سهامی عام در اختیار دارد، ۴ درصد از سهام مایکروسافت است. بر اساس رده بندی میلیاردر ایندکس سایت بلومبرگ اکنون سرمایه خالص بالمر بالغ بر ۲۱.۴ میلیارد دلار است که البته سهام وی در توییتر را شامل نمی‌شود.

مایکل پاچر تحلیلگر Wedbush Securities Inc می‌گوید: او فردی بسیار باهوش و واقعا یک بچه زرنگ است. و البته وی همان کسی است که فکر می کند آیفون بیشتر یک جوک بوده است. او کسی است که نوکیا را خرید. البته این باعث نمی شود که از این به بعد علاقه من به توییتر بیشتر یا کمتر از گذشته شود. پاچر در یک رده بندی بیطرفانه از نظر خودش ارزش سهام اصلی توییتر را ۳۰ دلار به ازای هر سهم می‌داند.

در آگوست ۲۰۱۳ بود که بالمر به دلیل عدم رضایت با تصمیمات و استراتژی هیئت مدیره مایکروسافت تصمیم گرفت که از مدیرعاملی این غول تکنولوژی کناره گیری کند و خود را بازنشسته کرد. بخشی از این ناسازگاری ها در نظرات هیئت مدیره آن زمان مایکروسافت به تصمیم برای خرید نوکیا و همچنین فشارهای فعالان سرمایه گذار بر می‌گردد.

cover

پاسخ دهید