اسلحه ای با مزه برای نبرد با دشمنان !

0

اسلحه ای با مزه برای نبرد با دشمنان !

علاقمندان سبک استراتژی به طور حتم این روز ها کیفشان حسابی کوک است. هر چه باشد یکی از بهترین عناوین سبک استراتژی در سال جاری یعنی بازی XCOM 2 دو سه روزی است که به شکل رسمی به بازار عرضه شده است و از همین رو علاقه مندان این بازی پس از مدت ها انتظار بالاخره می توانند بی هیچ مشکلی به تجربه ی مراحل آن بپردازند و خود را در جریان نبرد با نیرو های فضایی غرق نمایند (خصوصاً این که بازی XCOM 2 به نسبت نسخه ی پیشین این مجموعه یعنی بازی XCOM Enemy Unknown تغییرات فراوانی را چه در بخش داستان و چه در بخش گیم پلی به خود می بیند و بنا بر این ملاقات با این اثر می تواند تجربه ای کاملاً متفاوت را برای علاقمندان سری بازی های XCOM رقم بزند). از آن جایی که بازی XCOM 2 (همچون بسیاری از عناوین شاخص حاضر در سبک استراتژی) یک بازی انحصاری برای پلتفرم PC محسوب می شود ، بازار ساخت ماد های جدید برای این بازی نیز درست نظیر سایر عناوین پر طرفدار عرضه شده بر روی پلتفرم PC بسیار داغ به نظر می رسد و جالب این جاست که فرآیند ساختن ماد های جالب برای این بازی با سرعت هر چه تمامتر آغاز شده و احتمالاً با همین سرعت به پیش خواهد رفت. در این میان علاقمندان بازی XCOM 2 ظرف مدت تنها دو سه روز از انتشار این اثر به بازار قادر به ملاقات با نخستین ماد های ساخته شده برای بازی محبوب خود هستند.

 یکی از نخستین ماد هایی که در همین مدت کوتاه برای بازی XCOM 2 تولید شده و در اختیار علاقمندان مشتاق این بازی قرار گرفته است ، ACORG – 47 نام دارد. در واقع به موجب نصب این ماد کوچک که حجم کلی آن تنها بیست و چهار و نیم مگا بایت ناقابل است علاقمندان بازی XCOM 2 قادر به استفاده از یک سلاح جدید در طول بازی خود خواهند بود. سلاحی که در واقع به شکل یکی از با نمک ترین موجودات روی زمین یعنی یک سگ کوچک نژاد کورگی ساخته شده است و به کمک استفاده از آن علاقمندان بازی XCOM 2 قادر به تلطیف سازی فضای پر تنش و پر آشوب حاکم بر این بازی (حداقل به شکل ظاهری) خواهند بود! گفتنی است که این ماد کوچک و جمع و جور به موجب دوازده ساعت کار مداوم سازنده اش تولید شده است و اگر چه تاثیر خاصی به جز افزودن اسلحه ای نا قابل به گیم پلی بازی XCOM 2 ندارد اما خود نوید دهنده ی تولید ماد های جالبی ظرف روز های آینده برای این بازی خواهد بود.

 xcom2

در واقع یکی از نکاتی که می تواند علاقمندان بازی XCOM 2 را نسبت به ملاقات با لیست پرو پیمانی از ماد های جدید و جذاب برای این بازی امیدوار گرداند پشتیبانی بسیار خوب سازندگان بازی XCOM 2 یعنی اعضای استودیو Firaxis از ماد سازانی است که مشتاق به طراحی ماد های جالب و رایگان برای این بازی هستند. در واقع سازندگان بازی XCOM 2 در کنار ابزار های ماد سازی مناسبی که در اختیار علاقمندان این بازی قرار داده اند ، لیست قابل توجهی از محتوا های موجود در این اثر را هم در اختیار آن ها گذاشته اند تا این دسته از ماد سازان هر آن گونه که خود دوست می دارند به ساخت ماد های مختلف برای این بازی بپردازند. ماد هایی که در صورت ساخته شدن به دست افراد خلاق می تواند گیم پلی بازی XCOM 2 را دستخوش تغییرات فراوان و بسیار قابل توجهی سازد. در واقع پشتیبانی سازندگان بازی XCOM 2 از امر ماد سازی برای این بازی حتی بسیار بیش از نسخه ی پیشین این مجموعه یعنی بازی XCOM Enemy Unknown بوده است. بنا بر این با توجه به لیست ماد های بسیار خلاقانه ای که برای بازی XCOM Enemy Unknown ساخته شده بود می توان امید داشت که به زودی شاهد طراحی و تولید ماد های جذاب و سرگرم کننده ای برای بازی XCOM 2 باشیم. خصوصاً به این دلیل که این بازی توانسته است در بدو ورود خود به بازار بسیار موفق ظاهر شود و از همین رو به طور حتم در طی روز های آینده علاقمندان بیشتری را به سوی خود جلب خواهد نمود.  

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید