اسکرول خودکار صفحات با Kinetic Scroll, نیازمند روت

0

اسکرول خودکار صفحات
اسکرول خودکار صفحات

اسکرول خودکار صفحات با Kinetic Scroll, نیازمند روت

مقدمه: دوستان گرامی اسکرول کردن صفحات در گوشی‌های موبایل تنها با کمک یک انگشت امکان پذیر است. اما اگر دوست دارید این امر به صورت خودکار انجام شود Kinetic Scroll بهترین انتخاب موجود برای شما خواهد بود. با گیگر همراه باشید.

هنگامی که مشغول مطالعه‌ی یک وب‌سایت، مقاله یا … هستید برای آنکه به پایین صفحه بروید و ادامه‌ی مطالب را بخوانید باید با انگشت خود، صفحه را به بالا یا پایین حرکت دهید یا به اصطلاح آن را Scroll کنید. این عمل در نگاه اول چندان مهم و سخت به نظر نمی‌رسد اما هرچه متنی که در حال مطالعه‌ی آن هستید طولانی‌تر باشد، دفعات لمس صفحه و اسکرول آن به پایین نیز بیشتر و اذیت کننده‌تر خواهد شد. از همین رو اپلیکیشن‌هایی برای انجام خودکار این امر منتشر شده‌اند که Kinetic Scroll اپلیکیشنی بسیار جالب و ایده آل برای انجام این امر است که علاوه بر اینکه دقت بسیار بالایی را از آن شاهد بودیم، استفاده از آن نیز در تمام گوشی‌های اندرویدی امکان پذیر است. البته لازم به ذکر است که Kinetic Scroll برای کارکرد به روت بودن دستگاه شما نیاز خواهد داشت و برای اجرای آن، علاوه بر اینکه باید از یک گوشی روت شده استفاده کنید، باید نسخه‌ی اندروید شما نیز ۴ یا بالاتر باشد. در صورتی که پیش نیاز‌های لازم برای استفاده از این برنامه را دارید، می‌توانید در ادامه‌ی مطلب اطلاعات بیشتری از Kinetic Scroll کسب کنید.

 

نحوه‌ی کارکرد Kinetic Scroll بسیار جالب و هوشمندانه طراحی شده است و در تستی که هنگام نگارش این متن انجام دادیم، شاهد دقت بالا و اجرای روان آن بودیم بدون آنکه کوچکترین نقصی در عملکرد آن به وجود بیاید. این برنامه عملیات اسکرول خودکار را به کمک ایده‌ای هوشمندانه و تنها با به کارگیری تاچ اسکرین گوشی به انجام می‌رساند. شما ابتدا باید با ورود به اپلیکیشن Kinetic Scroll، آن را فعال کنید و سپس برنامه‌هایی که قصد استفاده از این ویژگی در آن‌ها دارید را انتخاب و وارد برنامه کنید. از این پس برای اسکرول در اپلیکیشن‌هایی که مشخص کرده‌اید (برای مثال Chrome) کافی است تا با “دو انگشت” خود، صفحه را به سمت بالا بکشید و رها کنید. تفاوتی که بین این حالت، و حالت عادی اسکرول با یک انگشت وجود دارد عدم متوقف شدن عملیات اسکرول بعد از برداشتن انگشت است، به این معنا که بعد از آنکه با دو انگشت خود صفحه را به بالا کشیدید و از روی صفحه برداشتید، عملیات اسکرول بدون توقف ادامه پیدا می‌کند و تا انتهای صفحه خواهد رفت. علاوه بر این، Kinetic Scroll از حالت پرش به ابتدا یا انتهای صفحه نیز پشتیبانی می‌کند. در این حالت برای اینکه مستقیما به ابتدا یا انتهای صفحه منتقل شوید، باید عملیات اسکرول را با “۳ انگشت” انجام دهید. هر دو حالت دو و سه انگشتی، هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی قابل انجام خواهد بود و می‌توانید از این ویژگی، حتی در اپلیکیشن‌هایی مانند گالری عکس که جهت حرکت آن‌ها افقی است نیز استفاده کنید.

ممکن است برای بسیاری از کاربران این سوال پیش بیاید که چگونه باید سرعت خواندن متن را با سرعت اسکرول شدن صفحه تنظیم کرد تا از خوانش متن عقب نمانیم؟ Kinetic Scroll در تنظیمات برنامه امکان تنظیم سرعت اسکرول را در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید هر میزان که لازم بود، این عمل را کند یا تندتر کنید. درواقع شما بعد از نصب و فعالسازی این برنامه کافی است تا یک بار این عمل را به صورت آزمایشی انجام دهید و سپس سرعت آن را بر اساس نتیجه‌ای که مشاهده می‌کنید، کم یا زیاد کنید. عمل تغییر سرعت به دو صورت Constant و Dynamic صورت می‌گیرد. در حالت Constant که به صورت پیش فرض در برنامه فعال است میزان سرعت اسکرول وابسته به عدد از پیش تنظیم شده‌ای که در تنظیمات قرار دارد خواهد بود. اما در حالت Dynamic این عمل بر اساس شدت و سرعتی است که شما با دو انگشت خود صفحه را به سمت بالا می‌کشید. در این حالت هرچه عملیات اسکرول با دو انگشت را کندتر انجام دهید، سرعت بالا یا پایین رفتن صفحه نیز آهسته‌تر خواهد بود.

نتیجه گیری:کاربران گرامی به پایان معرفی نرم افزار Kinetic Scroll رسدیم, که  با ۵ مگابایت به صورت رایگان منتشر شده است اما برای برخورداری از ویژگی‌هایی همچون استفاده از حالت Dynamic و تغییر سرعت اسکرول نیازمند پرداخت درون‌برنامه‌ای خواهید بود. برای دانلود می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

لینک مطلب

پاسخ دهید