اسکویر انیکس در فکر زنده کردن IP های قدیمی خود بر روی پلتفرم واقعیت مجازی است

0

اسکویر انیکس در فکر زنده کردن IP های قدیمی خود بر روی پلتفرم واقعیت مجازی است

 اسکویر انیکس را شاید اکنون بتوان یکی از معدود شرکت های Third Party کشور ژاپن (در صنعت بازی های کامپیوتری) لقب داد که هنوز هم حال خوشی دارد و همچنان گام های خود را بسیار حساب شده و محکم در دنیای بازی های کامپیوتری بر می دارد. این شرکت به تازگی گزارشی را از فعالیت های خود در سال 2015 میلادی (که کم کم رو به پایان می رود) منتشر ساخته است که نکات جالبی در آن به چشم می خورد.

شاید مهم ترین نکته ای که بتوان در این گزارش سالانه مشاهده کرد، اشتیاق شرکت اسکویر انیکس برای زنده کردن IP های قدیمی خود است که به نظر می رسد اعضای این شرکت برای انجام هدف مذکور برنامه هایی را نیز در دست انجام دارند. اعضای اسکویر انیکس معتقدند که برخی IP های قدیمی آن ها نیاز دارند تا در بازار نوین بازی های کامپیوتری هم خودی نشان دهند و با انداختن پوست کهنه و به خود گرفتن رنگ و جلایی تازه، بتوانند در قالب نسخه های جدید و باز سازی شده توجه مخاطبان نوپای دنیای بازی های کامپیوتری را جلب کنند. به همین منظور به نظر می رسد که اعضای اسکویر انیکس قصد دارند به دوباره سازی برخی از IP های قدیمی خود بپردازند و آن ها را به کنسول های نسل جدید بیاورند. البته علاوه بر کنسول های نسل هشتم، سران اسکویر انیکس برنامه هایی جدی نیز برای آوردن این IP های قدیمی بر روی پلتفرم های موبایل دارند. البته می توان گفت که این پروسه هم اکنون نیز در حال انجام است. چرا که ما در آینده ای نزدیک شاهد انتشار نسخه ای دوباره سازی شده ای از بازی فاینال فانتزی 7 هستیم که ابتدا به روی کنسول PS4 و سپس بر روی سایر پلتفرم های حاضر در نسل هشتم خواهد آمد. در کنار این امر شاهد این نکته هم بوده ایم که نسخه های متعددی از سری فاینال فانتزی، ظرف ماه های اخیر و همچنین ماه های آینده به روی دو پلتفرم اندروید و iOS آمده و خواهند آمد.

 square-enix

در تکمیل فرآیند زنده ساختن عناوین قدیمی بر روی پلتفرم های جدید، اعضای اسکویر انیکس به دنبال یافتن افق های تازه ای در این زمینه هستند و قطعاً یکی از این افق های نوین پیش رو، پلتفرم های مبتنی بر واقعیت مجازی خواهند بود. در همین راستا سران این شرکت ژاپنی تمایل خود را برای حضور در این بازار جدید نیز اعلام کرده اند و از همین رو قصد دارند بسیاری از آثار قدیمی خود را از کنج پستو بیرون کشیده و آن ها را بر روی پلتفرم های جدید مبتنی بر واقعیت مجازی بیاورند. به عنوان مثالی در این زمینه می توان به بازی Final Fantasy XV اشاره کرد که قرار است در سال آینده ی میلادی برای هدست واقعیت مجازی سونی یا همان Play Station VR منتشر شود. با این حال در این گزارش سالانه تاکید شده است که قطعاً اسکویر انیکس قصد ندارد تنها بخشی از آثار قدیمی خود را بر روی پلتفرم های محدودی از دنیای واقعیت مجازی بیاورد و قصد اصلی این شرکت سرمایه گذاری برای توسعه ی بازی های مختلف برای پلتفرم های متعدد موجود در عرصه ی واقعیت مجازی است. بنابر این ظرف سال های پیش رو باید منتظر عرضه شدن بازی های بیشتری از سوی شرکت اسکویر انیکس برای ابزار های مختلف مبتنی بر این تکنولوژی نوین باشیم.      

 squre-enix-2

با این حال موارد فوق هرگز به آن معنی نیستند که شرکت اسکویر انیکس تمام هم و غم خود را معطوف باز سازی عناوین قدیمی کرده و برای تولید IP های جدید هیچ برنامه ای نخواهد داشت. بلکه درست عکس این قضیه صادق است و ما به زودی شاهد معرفی آثار کاملاً جدیدی از سوی این شرکت به هواداران دنیای بازی های کامپیوتری خواهیم بود. در این گزارش از پلتفرم های متعددی به عنوان مقصد آثار جدید اسکویر انیکس یاد شده است. به این ترتیب که اعضای این شرکت قصد دارند در آینده ی پیش رو بازی های جدید خود را علاوه بر کنسول های خانگی نسل حاضر و همچنین کامپیوتر های خانگی، بر روی دستگاه های موبایل و پلتفرم های آرکید نیز بیاورند. ضمن این که توجه به تولید کتاب های مصور گوناگون از روی بازی های مختلف این شرکت نیز جزو برنامه های اصلی اعضای آن در بازه های کوتاه مدت و بلند مدت خواهد بود. به نظر می رسد که اعضای شرکت اسکویر انیکس برنامه های منظم، گسترده و حساب شده ای را برای تبدیل شدن به بزرگ ترین و تاثیر گذار ترین ناشر Third Party حاضر در کشور ژاپن دارند. در همین راستا آن ها طی سال های اخیر توجه ویژه ای به دارندگان پلتفرم PC نشان داده اند تا مخاطبان خود را تا حد امکان گسترش دهند. به این ترتیب که نسخه های مختلف و قدیمی سری فاینال فانتزی (که اکثراً بر روی کنسول های خانگی و دستی منتشر شده است) را برای پلتفرم PC نیز عرضه کرده اند و علاوه بر آن با آوردن دنیای فاینال فانتزی به عناوین آنلاین کلان، موفق شده اند تا بخش دیگری از هواداران بازی کردن بر روی کامپیوتر های خانگی را هم به سمت خود بکشانند. مسلماً با حضور قدرتمند تر شرکت اسکویر انیکس در بازار بازی های کامپیوتری و همین طور درخشش در دنیای واقعیت مجازی، طی یکی دو سال آینده عناوین قابل توجه فراوانی را از این شرکت به تماشا خواهیم نشست. گفتنی است که طی ماه های آینده، عناوینی نظیر Just Cause 3 ، Rise of The Tomb Raider ، Deus Ex: Mankind Divided و Hitman از سوی شرکت اسکویر انیکس به بازار بازی های کامپیوتری عرضه خواهد شد که بی هیچ اغراقی می توان گفت همگی آن ها جزو آثار شاخص و مورد انتظار امسال و سال آینده ی میلادی خواهند بود. ضمن این که هواداران عناوین نقش آفرینی ژاپنی نیز می توانند در آینده ای نزدیک چشم انتظار آثاری نظیر نسخه ی جدید مجموعه های Star Ocean و Dragon Quest باشند که آن ها هم توسط شرکت اسکویر انیکس منتشر می شوند.

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید