اشتباه نکیند! از ترس دونالد ترامپ، آغوش برای این مرد اسلام ستیز باز نکنید / افکار تد کروز وحشتناک است

0

گیگر :

گروه های حقوق بشری هشدار داده اند که رهبران جمهوری خواهان در خطر انتخاب نامزدی هستند که شاید در موضع گیری اسلام هراسانه اش از دونالد تراپ پیشی گرفته باشند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اشتباه نکیند! از ترس دونالد ترامپ، آغوش برای این مرد اسلام ستیز باز نکنید / افکار تد کروز وحشتناک است

گاردین نوشت: گروه های حقوق بشری هشدار داده اند که رهبران جمهوری خواهان در خطر انتخاب نامزدی هستند که شاید در موضع گیری اسلام هراسانه اش از دونالد تراپ پیشی گرفته باشند.

به گزارش «انتخاب»، دانشگاهیان و گروه های حقوق بشری مسلمان نسبت به جذب تبلیغات چی های ضد مسلمان افراطی به جریان اصلی سیاست گذاران آمریکا هشدار داده اند.

در مناظره روز چهارشنبه، تد کروز پس از بمب گذاری های بروکسل درباره به اصطلاح تروریسم “خانگی”، گفت باید نیروهای پلیس در محله های مسلمانان به گشت زنی و تامین امنیت بپردازند. این اظهارات تنها چند روز پس از آن بیان شد که این سناتور تگزاسی از انتصاب تیمی از مشاوران سیاست خارجی خبر داد که شامل برخی از صریح ترین و فعال ترین اسلام هراسان دوره پسا 11 سپتامبر آمریکا می شود.

در پی حملات تروریستی پاریس و بروکسل، اکثر مناظرات در باره تروریسم داخلی در آمریکا زیر سایه وعده ترامپ برای بستن مرزها به روی مسلمانان قرار گرفته بود. پیشنهاد این جمهوری خواه برای بستن مرزها به روی مسلمانان، سوای بسیاری از سیاست های جنجالی دیگرش، اعضای کلیدی حزب جمهوری خواه را بر آن داشته تا در کنار تد کروز به عنوان نامزد ” متوقف کننده ترامپ ” قرار بگیرند.

با این حال رهبری جمهوری خواهان در خطر به آغوش پذیرفتن نامزدی است که در عقاید اسلام هراسانه اش از رقیب پیشتازش افراط گرا تر است. تیم سیاست خارجی کروز از افرادی تشکیل شده که خواسته اند تمام مساجد در آمریکا تعطیل شوند، و ادعا کرده اند که این کشور با اقدامات نفوذی اخوان المسلمین مواجه است و عنوان داشته تمام پیروان اسلام جهادی می باشند.

ناتان لین، متخصص حوزه اسلام هراسی در دانشگاه جورج تاون، در این باره گفت : « این فقط نگران کننده نیست، وحشتناک است؛ آوردن چنین دیدگاه هایی به این کارزار انتخاباتی نگرانی های مردم عادی آمریکا را تشدید می کند، و باعث می شود شک و بدبینی شان  نسبت به جامعه مسلمانان بالاتر برود ».

مشهورترین ضد مسلمان در میان جمع تازه مشاوران کروز، «فرانک گفنی» می باشد که اتاق فکر او در واشنگتن با نام مرکز سیاست امنیتی به عنوان سازمان افراط گرایی شناخته شده است که خود را وقف تئوری های توطئه کرده است. گفنی مدت هاست ادعا کرده جنبش اسلامی اخوان المسملین به شکلی فعال در حال تلاش پنهانی برای به دست آوردن قدرت و نفوذ و تضعیف جامعه و دولت آمریکا می باشد. 

گفنی و اتاق فکرش تا آنجا پیش رفته اند که هما عابدین، یکی از مشاوران ارشد هیلاری کلینتون، را به حضور در این توطئه متهم کرده اند. همچنین او پس از ادعای نفوذی اخوان بودن دو نفر از اعضای هیات رئیسه کمیته فعالیت سیاسی محافظه کاران (سی پاک) بیش از یک بار از حضور در اجلاس سالانه این کمیته منع شد.

افکار و ایده های گفنی تا کمی قبل تر در حاشیه قرار داشت، اما مناظرات انتخاباتی جمهوری خواهان آن ها را وارد جریان اصلی کرده است.

در حالی که اظهارات نژاد پرستانه و ضد اسلامی کروز و مشاورانش شدت یافته، نیهاد عواد، مدیر اجرایی شورای روابط آمریکایی – اسلامی، کروز را متهم ساخت با پذیرش عقاید افرادی چون گفنی، بروکین و مانند آن ها به سطح مشاوران معتمد در حال ” دامن زدن به آتش موجود” است. 

او همچنین اضافه کرد: « در دوره خطرناکی قرار گرفته ایم. من و افراد جامعه ام از آینده نگرانیم – نگران دولتی که دونالد ترامپ یا تد کروز می توانند با خود بیاورند».

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید