اشپیگل: “افغانستانی‌ها” از آلمان اخراج نخواهند شد

0

خبرگزاری میزان – مجله اشپیگل نوشت با توجه به اوضاع فعلی کشور افغانستان، وزارت خارجه آلمان اخراج پناهجویان را امری غیرممکن می‌داند.

اشپیگل: به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، مجله اشپیگل آلمان به دنبال اعلام خبرهایی مبنی بر اخراج پناهجویان افغانستان از خاک این کشور، بتازگی در گزارشی نوشت، وزارت خارجه با توجه به اوضاع فعلی کشور افغانستان این موضوع را عملیاتی نخواهد کرد.
 
این مجله آلمانی به نقل از مقامات وزارت خارجه این کشور گزارش داده که این وزارت خانه با درنظرداشت وضع امنیتی در افغانستان، اخراج پناهجویان را غیر ممکن می‌داند.
 
در این گزارش آمده است، «اندریاس میشایلیس»، مدیر سیاسی وزارت خارجه آلمان فدرال در ملاقاتی با گروه کاری سیاست خارجی متشکل از جناح‌های پارلمانی حزب اتحاد دموکرات مسیحی (سی دی یو) و حزب اتحاد سوسیال مسیحی (سی اس یو) از وضع امنیتی نامطلوب در افغانستان خبر داده است.
 
براساس اطلاعات این گزارش، گروه طالبان نسبت به آغاز ماموریت نظامی ناتو در سال 2001 به طور قوی تری گسترش یافته است.
 
در هریک ازدو ولسوالی افغانستان خطرات جانی و حیاتی یا «بلند» و یا «نهایت زیاد» طبقه بندی شده است.
 
این گزارش در حالی منتشر می‌شود که چندی پیش اظهارات «توماس دیمیزیر»، وزیر داخله آلمان مبنی بر احتمال اخراج سریع و گسترده شماری از مهاجران افغانستانی که در آلمان به عنوان پناهجو پذیرفته نشده‌اند، واکنش‌هایی را در پی داشت.
 
وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان از اتحادیه اروپا و مخصوصا آلمان خواست که با درنظرداشت وضعیت امنیتی این کشور پناهجویان افغانستانی را اخراج نکند.
 
اما ریاست جمهوری افغانستان گفت که این کشور به عنوان یک کشور مستقل آماده است پناهجویانش را که اخراج می‌شوند، دوباره بپذیرد.
 
در عین حال، سازمان‌های حامی پناهجویان نیز از سیاست جدید پناهندگی آلمان و تصمیم این کشور به اخراج پناهجویان افغانستانی به شدت انتقاد کردند.
 
در همین حال، وزارت امور خارجه افغانستان می گوید، در نشستی که قرار است در کابل برگزار شود، از سفرای کشورهای اروپایی خواهد خواست تا مانع اخراج پناهجویان افغانستانی از کشورهای شان شوند.
 
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید