اصولگرایان ۶۲ و اصلاح‌‌طلبان ۳۲ درصد مجلس دهم را کسب می‌کنند

0

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بر اساس نتایج نظرسنجی اینترنتی یک موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی که با موضوع ترکیب سیاسی مجلس دهم شورای اسلامی و در بازه زمانی اول آبان ماه تا ساعت ۱۶ و ۴۰ دقیقه یک شنبه دوم اسفند ماه ۱۳۹۴ انجام شده است، اصولگرایان اکثریت مجلس آینده و اصلاح طلبان جایگاه بعدی را در اختیار خواهند داشت.

در سوال این نظرسنجی آمده است: «به نظر شما اکثریت مجلس دهم سهم کدام جریان است؟» از میان جامعه آماری ۸۰۱۵ نفری شرکت کنندگان در این نظرسنجی، این نتایج به دست آمده است:

اصولگرایان: ۶۱.۹۸ درصد

اصلاح طلبان: ۳۲.۷۵ درصد  

حامیان دولت: ۳.۵۱ درصد

مستقل ها: ۱.۷۶ درصد

گفتنی است، در شرایطی که سه روز تا انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است، جریان‌های سیاسی کشور با سه فهرست اصلی در حال رقابت هستند که این سه فهرست در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر نمود بیشتری دارد.

سه فهرست اصلی در حال رقابت عبارتند از: ائتلاف بزرگ اصولگرایان با سرلیستی «غلامعلی حدادعادل»، ائتلاف اصلاح‌طلبان با سرلیستی «محمدرضا عارف» و ائتلاف حامیان دولت با عنوان «صدای ملت» و با سرلیستی «علی مطهری». در فهرست صدای ملت، تعدادی از چهره‌های حاضر در لیست اصلاح‌طلبان نیز حضور دارند.

/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید