اضافه وزن و دیابت مانع بارداری است؟

0

همسر من مبتلا به دیابت و چربی خون و کم میلی جنسی هستش ما نمیتونیم بچه دار بشیم..

پرسش: همسر من مبتلا به دیابت و چربی خون و کم میلی جنسی هستش ما نمیتونیم بچه دار بشیم خواهش میکنم یه رژیمی به من ارائه بدید که بتونیم مشکلمونو برطرف کنیم همه راهها رو من تقریبا رفتم هیچ کدوم تاثیری نداشت لطفا کمکم کنید.

اضافه وزن و دیابت مانع بارداری است؟

پاسخ: به نظر من مشکل اصلی همسر شما اضافه وزن و دیابت است که می تواند مشکلات دیگری مثل افزایش چربی خون و کم میلی جنسی را به دنبال داشته باشد.بنابراین باید این دو مشکل اصلی را به کنترل خود در آورید. برای یک کاهش وزن موفق و سالم باید یک رژیم غذایی مناسب و برنامه ورزشی منظم روزانه را رعایت کرد. توصیه های زیر در کاهش اشتها و مصرف غذای شما موثر خواهد بود:
1- در ظرف غذای خود از همان ابتدا مقدار کمی غذا بریزید.
2- 6 وعده غذایی کوچک در طول روز مصرف کنید. در میان وعده خود از دو گروه زیر استفاده کنید:
• 3 عدد بیسکویت ساقه طلایی
• یک عدد میوه
3- محدودیتی برای مصرف سبزیجات وجود ندارد. مثل گوجه فرنگی، خیار سبز، کاهو، کلم و … (ترجیحاً قبل از صرف وعده غذایی، برای کاهش اشتها)
4- مصرف ماست كم چرب: کلسیم موجود در آن می تواند در سوخت و ساز چربی ها موثر باشد و اثر کاهندگی وزن آن ثابت شده است.
5- مصرف سالاد: به علت وجود فیبر معده شما را پر می کند و جلوی اشتها شما را می گیرد.
6- کنترل اشتهای کاذب: اشتهای کاذب یا همان هوس تنها 10 دقیقه طول می‌کشد و اگر شما بتوانید در این 10 دقیقه خودتان را کنترل کنید و به سمت خوراکی‌های پرکالری نروید، گام بزرگی به سمت کاهش وزن خود برداشته‌اید.
7- دوری از غذاهای پرکالری: غذاهای پرکالری را در دسترس خود قرار ندهید و به جای آنها از میوه و سبزی استفاده کنید.
8- آرام غذا خوردن: آرام غذا خوردن شما را زودتر سیر می کند و جذب غذاها را بهتر می کند.

برای دریافت رژیم غذایی می توانید به یک کارشناس یا متخصص تغذیه مراجعه کنید یا از قسمت زیر رژیم غذایی آنلاین دریافت کنید:
http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=181513
بهترین نوع ورزش برای کاهش وزن و سوزاندن چربی های اضافی، ورزش های هوازی مثل دویدن، شنا، دوچرخه سواری، قایقرانی و پیاده‌روی می باشد. ورزشی مفید است که حداقل 30 دقیقه مداومت داشته باشد. هر چه از 30 دقیقه بیشتر شود شما چربی بیشتری را خواهید سوزاند. استراحت کردن و توقف های بیش از حد در طول ورزش اثر فعالیت بدنی را در کاهش وزن و سوخت چربی ها کاهش خواهد داد. فعالیت در فضای باز و آزاد از فعالیت در محیط بسته و کم فضا بهتر است . در صورت امکان از پله هم استفاده نموده و از فعالیتهای سخت تر اما مناسب استفاده کنید.
اولین اولویت برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2، پذیرفتن مداخلات در شیوه ی زندگی است، تا به این ترتیب ناهنجاری‌های متابولیك قند خون، دیس لیپیدمی و پرفشاری خون بهبود یابد. مداخلات در شیوه ی زندگی (جدا از كاهش وزن) كه می¬توانند قند خون را بهبود بخشند، عبارت هستند از: كاهش دریافت انرژی و افزایش مصرف انرژی با فعالیت بدنی. از آنجا كه، بسیاری از افراد به دیس لیپیدمی و پرفشاری خون هم مبتلا هستند، محدودیت مصرف اسیدهای چرب ترانس و اشباع، كلسترول و سدیم پیشنهاد می‌شود. این مداخلات باید بی درنگ پس از تشخیص دیابت اجرا شوند. كاهش متوسط وزن برای افراد دچار مقاومت به انسولین سودمند است، اما با پیشرفت بیماری به سمت كمبود انسولین، معمولاً‌ تركیب داروها با تغذیه درمانی لازم می‌شود. بهتر است به جای این که تنها بر کاهش وزن تاکید شود، به كنترل قند خون، انتخاب های صحیح غذایی، افزایش فعالیت بدنی و محدودیت متوسط انرژی نیز، توجه شود.
مهمترین نکته برای کنترل قند خون، دریافت 6 وعده غذایی کوچک در طول روز است (به جای سه وعده غذایی بزرگ)

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

لینک مطلب

پاسخ دهید