اطلاعاتی جدید از آیفون 4 اینچی اپل؛ از تاخیر در مراسم معرفی تا قطعی شدن عنوان

0

اطلاعاتی جدید از آیفون 4 اینچی اپل؛ از تاخیر در مراسم معرفی تا قطعی شدن عنوان

طرفداران اپل حتما در جریان این نکته هستند که این کمپانی قرار است در همایشی ویژه در نیمه اول ماه مارس (روزهای پایانی سال 94) در همایشی ویژه از چند دستگاه جدید خود رونمایی کند. از میان این دستگاه ها که شایعات بیشتری درباره آنها به گوش می خورد می توان به آیپد جدید (که احتمالا دنباله ای برای سری Pro با سایز نمایشگر 9.7 اینچ خواهد بود و باعث متوقف شدن خط تولید آیپد ایر می شود) و یک آیفون نسبتا ارزان قیمت تر 4 اینچی اشاره کرد. تا به حال شایعات متعددی درباره این آیفون کوچک مطرح شده و حالا خبرهای جدیدی از آن شنیده می شود.

یکی از بحث برانگیزترین موارد درباره آیفون بعدی نام آن است. تا به حال اسامی متعددی از جمله iPhone 6C، iPhone 7C و iPhone 5SE برای این دستگاه 4 اینچی شنیده شده است اما حالا به نظر می رسد در نهایت مدل جدید اپل در خانواده آیفون ها iPhone SE نام خواهد داشت. اینکه پسوند SE به چه معناست مشخص نیست و باید دید اپلی ها چه توضیحی برای این انتخاب ارائه خواهند داد. خبر بعدی درباره iPhone SE، عدم وجود تکنولوژی 3D Touch در آن است. در ابتدا و زمانی که اولین خبرها درباره آیفون جدید اپل منتشر شده بود، گمانه زنی ها بر روی عدم استفاده از 3D Touch به علت افزایش قیمت دستگاه و تصمیم برای حفظ تفاوت ها بین مدل های اصلی و مدل SE بودند، اما بعدتر شایعاتی مبنی بر استفاده اپل از این قابلیت در دستگاه ارزان قیمت خود منتشر شده بود و حالا در نهایت مشخص شده iPhone SE فاقد نمایشگر حساس به فشار می باشد.

خبر بعدی درباره دوربین این دستگاه است. همه شایعات و خبرهایی که پیرامون آیفون 4 اینچی مطرح می شدند به شباهت مشخصات سخت افزاری آن با آیفون 6 تاکید داشتند. در نتیجه می شد پیش بینی کرد دوربین این گوشی نیز 8 مگاپیکسلی باشد. اما حالا MacRumors گزارش کرده احتمالا دوربین اصلی دستگاه از نوع 12 مگاپیکسلی خواهد بود. با این حال نمی توان درباره سایر مشخصات سخت افزاری اظهار نظر خاصی کرد و ممکن است باز هم شاهد تفاوت های دیگری بین SE و iPhone 6 باشیم.

در نهایت آخرین اخبار از اپل و گوشی پر حرف و حدیث آن نیز به مراسم رونمایی از دستگاه باز می گردد. در حالی که گفته می شد همایش ویژه برای 15 مارس برنامه ریزی شده، حالا شایعات به این نکته اشاره می کنند که این مراسم 2 هفته به تاخیر افتاده است. نمی توان چنین خبری را به صورت قطعی تائید کرد اما ممکن است به دلیل بروز مشکلاتی در زنجیره تامین این تصمیم از سوی اپل گرفته شده باشد. مطمئنا در روزهای آینده اخبار معتبرتری درباره مراسم اپل منتشر خواهد شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید