اطلاعات فنی بوگاتی Chiron رسما منتشر شد؛ سرعت: ۴۴۲ کیلومتر بر ساعت!

0

BUG-24

بوگاتی چیرون، جایگزین شایسته بوگاتی ویرون، سرانجام به طور رسمی از سوی شرکت خودروسازی بوگاتی معرفی شد تا به شایعات پایان داده و مخاطبانش را بهتر با این هیولای شگفت انگیز آشنا کند.

این خودرو از یک پیشرانه ۸ لیتری W16 به همراه ۴ توربو شارژ با قدرت ۱۴۷۹ اسب بخار قدرت و ۱۶۰۰ نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد، که در کم‌تر از ۲.۵ ثانیه سرعت این خودرو را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ثانیه می‌رساند. این خودرو برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت به کمتر از ۶.۵ ثانیه و برای رسیدن به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت تنها به ۱۳.۶ ثانیه زمان نیاز دارد. اما در صورتی که کلید مخصوص بوگاتی برای کسب بالاترین سرعت ممکن را در جایگاه تعبیه شده‌ی آن وارد کنید، قادر خواهید بود به حداکثر سرعت محدود شده‌ی ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت برسید! در واقع حداکثر سرعت چیرون توسط بوگاتی محدود شده است.

اما در صورتی که تمایل به کسب سرعت بیشتری داشته باشید، بوگاتی به صورت اختصاصی این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد. این روند تحت نظر مهندسان بوگاتی با کنترل شرایط جوی و خودرو، انجام خواهند شد. در این حالت کسب سرعت ۴۴۲.۵ کیلومتر بر ساعت ممکن خواهد بود و بدین ترتیب چیرون نام خود را به عنوان سریع‌ترین خودرو‌ی شهری تاریخ ثبت خواهد کرد.

BUG-23

این اتومبیل در مقایسه با بوگاتی ویرون در سایزبندی بدنه، حدود ۸۲ میلی‌ متر طولانی‌تر، ۴۰ میلی ‌متر عریض‌تر و ۵۳ میلی متر هم بلند‌تر از ویرون است که موجب افزایش ۱۵۵ کیلوگرمی وزن آن نسبت به ویرون هم شده و حالا به عددی ۱۹۹۵ کیلوگرمی دست یافته است.

بوگاتی حدود ۵۰۰ دستگاه از این خودرو را تولید خواهد کرد که تاکنون ۱۵۰ دستگاه آن پیش فروش شده است. قیمت این خودرو ۲.۶۱ میلیون دلار اعلام شده و قرار است از ماه اکتبر امسال تولید آن در کارخانه Molsheim فرانسه آغاز شود.

این خودرو در نمایشگاه ژنو، از روز پنج شنبه در معرض بازدید عموم قرار خواهد گرفت.

BUG-27

BUG-5

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید