اعتراف جدید بیل گیتس:تنها پسر در یک کلاس پر از دختر به دلیل…

0

اعتراف جدید بیل گیتس:تنها پسر در یک کلاس پر از دختر به دلیل...

آقای “بیل گیتس”،پایه گذار و موسس کمپانی مایکروسافت،از جمله اشخاصی است که اگر اقدامات و ابداعات وی بیشتر از استیو جابز نباشد،کمتر نیز نخواهد بود.به طور حتم می دانید که تمامی مخترین و افراد برجسته دنیای فناوری و تکنولوژی،راز و رمز ها و شیطنت های بسیاری دارند.بیل گیتس نیز ظاهرا در دوران جوانی علاوه بر آنکه به فکر گسترش فناوری های کامپیوتری بوده است،نقشه های شیطنت آمیزی را پیاده سازی می کرده است!

 

ویلیام هنری «بیل» گیتس سوم سرشناس به بیل گیتس در ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ میلادی در سیاتل، مرکز ایالت واشنگتن آمریکا زاده شد. او و پل آلن شرکت مایکروسافت را پایه ریزی نمودند. گیتس به‌عنوان مدیر عامل و مدیر معماری نرم‌افزار در شرکت مایکروسافت فعّالیّت کرده‌است و هم اکنون رئیس هیئت مدیره این شرکت است و دارای بیشترین سهام (معادل ۸٪) است. در آخرین رتبه‌بندی انجام شده توسط مجله فوربس بیل گیتس با دارایی خالص ۷۷٫۲ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد جهان به‌شمار می‌آید. وی نخستین بار در سال ۱۹۹۴ در رتبه نخست از فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت و برای ۱۵ سال پیاپی در صدر این فهرست قرار داشت، سپس در سال ۲۰۱۰ بازرگان مکزیکی؛ کارلوس اسلیم جای او را گرفت. سال ۲۰۱۴ پس از ۴ سال که گیتس رتبه دوم را به خود اختصاص می‌داد، در حالی‌که بتازگی از ریاست هیئت مدیره مایکروسافت کناره‌گیری کرده بود، بار دیگر از سوی مجله اقتصادی فوربز به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان انتخاب گردید. در مجموع، ثروت خانواده گیتس بعد از خانواده والتون؛ وارثان شرکت وال‌مارت و فرزندان بنیانگذارش؛ سام والتون، در رتبه دوم قرار دارد. بیل گیتس در دنیا به‌عنوان بنیان‌گذار تحول در رایانه‌های شخصی مشهور است. نحوه تجارت بیل گیتس به دلیل اینکه قدرت رقابت را از رقیبان سلب کرده، همواره مورد انتقاد بوده‌است و در زمان‌هایی نیز از او به این دلیل شکایت شده‌است. گیتس همواره تلاشهای خیرخواهانه متعددی را نیز تعقیب کرده‌است و در این راستا بنیاد بیل و ملیندا گیتس را در سال ۲۰۰۰ تأسیس کرد.

شیطنت بیل گیتس

و اما بیل گیتس در روزهای گذشته و در طی مصاحبه با یک رادیوی خبری سرشناس،اقدام به تعریف خاطره ایی کرده است که موجب خنده بسیاری شده است.بیل گیتس پس از گذشت سالها اعتراف کرده است که در زمانی که او در دبیرستان درس می خوانده است،موفق به هک نرم افزار برنامه ریزی دبیرستان خود شده است.این اقدام که با کمک پل آلن (شخصی که بعدها همکاری گسترده با بیل را آغاز کرد) صورت پذیرفته است.بدین ترتیب بیل گیتس تنها پسری بوده است که در کلاس های پر از دختر حضور پیدا می کرده است.این اتفاق در سالهای پایان دبیرستان وی روی داده است و از آنجایی که پل دو سال از بیل جلوتر بوده است،این اتفاق تنها برای بیل گیتس روی می دهد.بیل گیتس در ادامه مصاحبه خود با خنده می گوید:بدین ترتیب من تنها شخصی بودم که زمان ورود به کالج در برقرای ارتباط با دخترها بسیار موفق تر از بزرگترهای خود بودم!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید