اعتراف فتح الله زاده به تبانی چه مجازاتی دارد؟/ترس از سکته احتمالی علی آقا پروین بهانه ای مناسب است؟

0

ورزش > لیگ برتر – علی فتح الله زاده یکبار دیگر تاکید کرد در سال 1379 و وقتی تیمش یازده نفره بود و داور اروپایی بازی ، پرسپولیس را 9 نفره کرده بود ، به خواست سعید فائقی در نیمه دوم حمله نکردند.

داریوش سعیدی – خبرگزاری خبرآنلاین؛ علی فتح الله زاده که به برنامه گفت و گوی ویژه خبری رفته بود ، بار دیگر گفت در دربی سال 1379 وقتی داور 2 یار حریف را اخراج کرد ، به سفارش سعید فائقی ، بازی را خواباندند و حمله نکردند . معاون وقت ورزش قهرمانی سازمان تربیت بدنی در آن لحظات دستور می دهد تا بازی مساوی شود و استقلالی ها هم می پذیرند. فتح الله زاده بعد از 15 سال می گوید آن روز از ترس احتمال سکته علی پروین چنین تصمیمی را گرفته اند و بلافاصله خودش می گوید کسی که با تغییر تعمدی نتیجه بازی باعث دلخوری هواداران شود ، زشت ترین کار را کرده است. »
او این جملات را گفته و بار دیگر به عنوان یک مقام مسئول ، تبانی در آن بازی را پذیرفته است. تبانی در فوتبال و در این سطح و در قوانین فیفا جرایمی سنگین چون محرومیت دائمی از فعالیت های فوتبال دارد اما سال هاست که مدیران فوتبالی ایران درباره تبانی در آن بازی سخن می گویند و با خنده درباره اش حرف می زنند بی آنگه کمیته اخلاق فدراسیون حتی درباره اش تحقیق کند و خبری از احضار طرفین باشد. حتما خشم علی پروین و فشار خون بالای او ، این قدر اهمیت داشته است که دلیلش را همه ارکان فوتبال ایران بپذیرند. اگرچه شاید فرمول نهفته کنترل هیجان این بازی ، درست در آن زمان هم با مکانیسمی مشابه اتفاقات بازی پایانی نفت و تراکتورسازی ، عمل کرده است تا هیجانات کنترل شوند!
4141

 

 

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید