اعتلای جامعه پزشکی در سال 95/ طرح تحول گامی در جهت فرهنگ سازی در حوزه سلامت

0

معاون وزیر بهداشت گفت: امیدواریم در سال 95 اعتلای جامعه پزشکی و خدمت بی بدیل به هموطنان را شاهد باشیم .

آقاجانی معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  با اشاره به این که یکی از اهداف و آرزوهای تمامی جوامع دنیا داشتن جامعه‌ای سالم و پویاست بیان کرد: تمام تلاش ما و دست اندرکاران حوزه سلامت نیز ارتقاء سلامت مردم، عدالت در دسترسی به خدمات درمانی، ارتقاء کیفیت خدمات است. به عبارت دیگر خدمت به مردم در هر شرایطی لازم است و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: به جرات می توان گفت طرح تحول با استفاده از مفاهیمی چون اندیشه پردازی، ارزش گذاری، نماد سازی، جامعه پذیری، الگوسازی و نوآوری رفتار ها، توانسته است گام هایی را در جهت فرهنگ سازی مثبت در حوزه خدمات سلامت بردارد. 

آقاجانی هم چنین عنوان کرد: اعتماد عمومی مردم به بیمارستان های دولتی، دستاورد بزرگی است. نظر سنجی رسمی تابستان 94 رضایت بالای 80 درصد مردم را از بیمارستان های وزارت بهداشت را نشان می داد. علاوه بر این بالاترین رضایتمندی مردم از دستگاه های دولتی مربوط به وزارت بهداشت بوده که بیمارستان های وزارتخانه در راس آن قرار دارد.

وی افزود: این اعتماد مردم به بیمارستان های دولتی سرمایه بسیار بزرگی است که در سال آینده با تلاش و فعالیت بیشتر در حفظ آن گام خواهیم برداشت. 

معاون درمان وزیر بهداشت اظهار کرد: همراهی و تلاش مجدانه  مدیران ارشد و میانی دانشگاه ها و بیمارستان های تابعه وزارت بهداشت در دستیابی به این سرمایه ملی و اعتماد عمومی، قابل تقدیر است. امید که با رشد علم، پژوهش و اخلاق در سال 95 اعتلای جامعه پزشکی و خدمت بی بدیل به هموطنان عزیز را شاهد باشیم . 

وی در پایان گفت: پیشاپیش  فرارسیدن بهار طبیعت و سال 1395 را خدمت هموطنان  ارجمند و همکاران  عزیزم در حوزه درمان کشور تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و امیدوارم سال جدید سالی توام با سلامتی  و آرامش برای همگان باشد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید