اعتماد به دانشجو در نشریات دانشجویی

0

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم گفت: مسئولین کمیته نظارت اعتماد راسخی به دانشجو دارند.

به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ، دکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم در تالار علامه امینی عصر امروز در اختتامیه نهمین جشنواره دانشجویی سراسر کشور با اشاره به پایبندی به قانون اظهار داشت: بهترین مجریان و حافظان قانون خود شما هستید و ما هم در چارچوب قانون کارهایمان را انجام می‌دهیم. همچنین خود را مقید می‌کنیم تا با همکاری با مسئولین نظارت کارها را به نحو احسنت انجام شود. 

وی بیان کرد: من از شما تقاضا می‌کنم، نظارت بر کمیته‌های نظارت را استمرار ببخشید و نمایندگان شما در بخش نظارت همکار ما هستند و این مسائل از حقوق قانونی شما دانشجویان است. 

معاون فرهنگی اجتماعی با بیان اینکه بهترین دفاع عمل به قانون در نشریات دانشجویی است افزود: نظارت ما در نشریات دانشجویی از جنس حمایت بوده و ما کار برخورد و کنترل نشریات دانشجویی کشور را خوب نمی‌دانیم.

 

هاشمی ابراز داشت: نشریات و آگاهی و در چارچوب قانون باید کار خود را انجام دهند و در این فرآیند اعتماد به دانشجو بر عهده ما است.

 

هاشمی ادامه داد: ما هزاران نشریه دانشجویی در کشور داریم و هیچ عقل سلیم و منطقی نمی‌پذیرد این همه نشریه را رها کرده و به خاطر چند مورد تخلف جلوی نشریات دانشجویی گرفته شود. 

وی تصریح کرد: افراد فرهیخته تلاش زیادی برای رشد فرهنگی جامعه و کشور می‌کنند و ما حمایت از نشریات دانشجویی را وظیفه اصلی خودمان می‌دانیم و همچنین ما تمایل داریم که اشکالات در محیط دوستانه و با گفتگوی منطقی و علمی برطرف شود.

 

وی تاکید کرد: کسانی که فکر می‌کنند نشریات خطری برای جامعه و نظام و کشور ایجاد می‌کند سخت در اشتباهند مگر آنکه خلاف این قضیه به اثبات برسد .

معاون فرهنگی اجتماعی اظهار کرد: ما معتقدیم نشریات دانشجویی سرمایه ارزشمندی در این جامعه و نظام است و نگاه مسئولین ذیربط نگاهی علمی، منطقی و فرهنگی در این زمینه است. 

هاشمی ادامه داد: ما گمان می‌کنیم توسعه فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها زمینه ساز شکوفایی استعدادهای سرشار دانشجویان در کشور است و اعتقاد ما بر این است که نشریات دانشجویی در فضایی مبتنی بر تفاهم دوستانه و گفتمان منطقی به افق‌های روشن کشورمان دست می‌یابیم. 

وی در پایان گفت: موفقیت در عرصه نشریات جامعه را به پیش می‌برد و ملت ما در مطالبه اعتدال و منطق باحضور حداکثری خود در انتخابات، امضا زد. همچنین گروه‌های موفق جشنواره نشریات دانشجویی را در سال همدلی برگزار کردند که این مورد اتفاق نمی‌افتاد مگر با همکاری خبرنگاران دانشجو و رسانه های مکتوب همچنین تصویری که در آینده اساتید این رشته به حساب می‌آیند همین نسل جوان هستند.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید