اعزام تیم ویژه وزارت بهداشت به خوزستان/ فوت 4 بیمار دیالیزی تایید شد

0

رییس بیمارستان سینا کارون گفت: هیئتی که دیروز از طرف وزیر بهداشت به این بیمارستان اعزام شدند با ارزیابی‌های لازم عفونت شدید روده‌ای را تأیید کردند.

حسین‌نژاد رییس بیمارستان سینا کارون در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛در خصوص فوت سه بیمار دیالیزی در خوزستان گفت:  روز گذشته هیئت بلندمرتبه‌ای از سوی وزیر بهداشت به این بیمارستان آمده و پس از انجام پایش و کارشناسی‌های لازم اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده و ساعت 4 صبح امروز به تهران بازگشتند.

وی ادامه داد: از سوی وزارت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خوزستان و بیمارستان کارشناسانی برای ارزیابی علت مرگ 3 دیالیزی حضور داشتند.

وی یادآور شد: عفونت شدید روده‌ای به علت شرایط آب و هوایی و انتقال آن از طریق مصرف خوراکی علت مرگ این افراد بوده و مسمومیت غذایی در کار نبوده است چرا که اگر مشکل از غذای بیمارستان بود 50 نفر دیگر نیز باید دچار می‌شدند.

گفتنی است؛ در بخش دیالیز بیمارستان سینا کارون، به تناوب از چهارشنبه تا جمعه گذشته، سه نفر به علت عفونت شدید روده ای فوت کردند. شب گذشته نیز 5 نفر از مصدومان دیالیزی با همین علائم به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شدند که یک نفر از آنها نیمه شب جان خود را از دست می دهد.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید