اعزام طلاب و روحانیون کشور به اردوهای جهادی

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس؛ رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور عصر امروز با آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی، نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود محمدی‌شاهرودی در این دیدار بیان داشت: بسیج طلاب با دستور امام خمینی (ره) در دوم آذرماه سال 67 تأسیس شد و امام راحل در این فرمان، بر نکاتی ازجمله حفظ اسلام، انقلاب و اصول ثابت «نه شرقی و نه غربی» تأکید کردند.

وی اظهار داشت: سازمان بسیج طلاب و روحانیون بصیرت‌دهی به جامعه طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم را در دستور کار دارد و عمده فعالیت‌های بسیج طلاب، حضور طلاب و روحانیون به‌عنوان سرگروه، مربی و سرمربی در حلقه‌های صالحین است.

رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون اظهار داشت: یکی دیگر از فعالیت‌های بسیجیان طلبه و روحانی، حضور در اردوهای جهادی است که خود در قالب گروه‌هایی به مناطق محروم با دو هدف تبلیغ و کارهای عمرانی و فرهنگی حضور دارند یا اینکه به همراه گروه‌های جهادی دانش‌آموزی و دانشجویی به‌عنوان مبلغ اعزام می‌شوند.

محمدی‌شاهرودی همچنین حضور طلاب و روحانیون بسیجی در اردوهای راهیان نور دانشجویی، دانش‌آموزی و مردمی را از دیگر فعالیت‌های این سازمان عنوان کرد.

وی گفت: طلاب و روحانیون دوره‌دیده و باتجربه از فرصت حضور چندروزه در کنار دانش‌آموزان و دانشجویان بهترین استفاده را کرده و به تربیت بنیه انقلابی آنها و توجه نسبت به انقلاب و اسلام اقدام می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون اظهار داشت: سازمان بسیج طلاب و روحانیون برای معرفی شهدای روحانی که نسبت به شهدای دیگر اقشار تعداد بیشتری را به خود در دوران دفاع مقدس اختصاص داده‌اند و مایه افتخار جامعه روحانیت هستند، اقدامات اساسی انجام داده است.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید