اعضای بسیج دانشجویی دانشگاههای برتر مفتخر به سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه

0

معاون سیاسی بسیج دانشگاههای تهران درباره سخنرانی مسئولان و اعضای بسیج دانشجویی دانشگاههای برتر برای اولین بار قبل از خطبه های نماز جمعه تهران خبر داد.

مجتبی ثابتی معاون سیاسی  بسیج دانشگاههای تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ؛ گفت: طبق امر مقام معظم رهبری درماه رمضان امسال پیرامون ضرورت اصل تبیین بعنوان یکی از گزاره های جهاد کبیر و با عنایت به اینکه یکی از مصادیق کارهای اجرای جهاد کبیر سخنرانی قشر نخبه، تحصیل کرده و انقلابی در مجامع مختلف مثل نماز جمعه است، تصمیم گرفتیم گفتمان، راهبردها و مسائلی که مدنظرجنبش دانشجویی مخصوصا بسیج دانشجویی است را از طریق نماز جمعه سراسر کشور و خاصه استان تهران پیگیری کنیم.

وی ادامه داد:درواقع طی برگزاری جلساتی با مسولان ستاد اقامه نماز جمعه کشور و ضمن حمایت و هماهنگی آنها، فرصت برداشتن گامی در جهت اجرای امر رهبری در اختیار دانشجویان قرار داده شد.

ثابتی اظهار داشت: ستاد نماز جمعه کشور برای اولین بار به صورت یکپارچه در طول تاریخ انقلاب اسلامی، سخنران پیش از خطبه نماز جمعه 13 شهر بزرگ تهران را از بین افراد بسیج دانشجویی قرار داده که افتخار بزرگی برای ما است.

معاون سیاسی  بسیج دانشگاههای تهران عنوان کرد: امیدواریم این موج بتواند به سراسر کشور منتقل شود و علاوه بر ستاد نمازجمعه تهران ، ستادهای نماز جمعه سایر شهرستانها و استانها نیز از این مدل تبعیت کنند تا بتوانیم نهضت نهضت روشنگری، تبیین و جهاد کبیر را در سراسر ایران اسلامی فراگیر کنیم.

وی با اشاره به اینکه سخنران ها، چهره‌های متفاوت بسیج دانشجویی هستند، بیان کرد: برای این امر معمولا از نخبگان علمی فرهنگی که بخش اعظم آنها تحصیل کرده مقاطع عالی دانشگاههای یک و برتر کشور هستند، استفاده می کنیم درواقع این افراد سالها تجربه دانشجویی و فرهنگی دارند.

به گفته معاون سیاسی بسیج دانشگاههای تهران، در این پروژه تلاش می شود ازتمام نخبگان انقلابی و چهره های دانشجویی فعال در سطح تهران استفاده شود.

ثابتی، سخنرانهای پیش از خطبه نماز جمعه استان تهران را به شرح زیر اعلام کرد:

1-امیر شعبان جولا مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف سخنران شهرستان اندیشه

2-میثم هادی پور مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس سخنران شهرستان شهریار

3-حسین کیانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی سخنران شهرستان پردیس

4-سید مهدی مرتضایی مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد سخنران شهرستان پاکدشت

5-امیرحسین غفاریان مسئول سابق بسیج دانشجویی علم و صنعت سخنران شهرستان دماوند

6-علی مولوی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما سخنران شهرستان رودهن

7-مجتبی آصفی معاون بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران سخنران شهرستان خاورشهر

8-مرتضی فتح الله زاده مسئول سیاسی بسیج دانشگاه تهران سخنران شهرستان اسلامشهر

9-مهدی ایران پوری مسئول سیاسی بسیج دانشگاه امیرکبیر سخنران شهرستان ملارد

10-صادق پناهی نسب مسئول سیاسی دانشگاه تربیت مدرس سخنران شهرستان قیام دشت

11-مصطفی ابراهیمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد علوم تحقیقات سخنران شهرستان قرچک

12-پیمان تقوی گودرزی مسئول سیاسی سابق دانشگاه مذاهب اسلامی سخنران شهرستان لواسان

13-وحید شورابی مسئول شورای هماهنگی دانشگاههای آزاد کشور سخنران شهرستان رباط کریم

گفتنی است، افرادی که قبل از خطبه های نماز جمعه به ایراد سخنرانی می پردازند چهارشنبه هر هفته اعلام می شوند و این افراد با سخنرانان هفته های آتی متفاوت هستند.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید