اعضای بی استفاده در بدن انسان+ تصاویر

0

با وجود نیاز به علمکرد تک تک سلول های بدن برای زنده نگه داشتن انسان برخی اعضا دیگر برای حفظ حیات ضروری نیستند و به اندام های زائد تبدیل شده اند.

به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ همزمان با تکامل بشر و گذشت سالها برخی از اعضا و اندام های انسان که در اجداد اولیه مورد استفاده بوده و برای حفظ بقای انسان ها ضروری و به هضم غذا و جلوگیری از مرگ زودرس آنها کمک کرده است این روزها به عنوان عضوی غیر قابل استفاده شناخته می شوند.

گفتنی است ، از جمله این اعضا می توان پلک سوم در چشم، استخوان دنبالچه، دندان عقل ، موهای زائد بدن، عضلات گوش خارجی و آپاندیس را نام برد.

اعضای بی استفاده در بدن انسان+ تصاویر
اعضای بی استفاده در بدن انسان+ تصاویر

در انسانهای اولیه که مقادیر زیادی از گیاهان رو جهت به دست آوردن انرژی مصرف می‌کردند داشتن یک جفت اضافه دندان آسیا در هر فک مفید به نظر می‌رسید اما در انسانهای امروزی که انواعی از غذاها را مصرف می‌کند، زیاد ضروری به نظر نمی‌آید.

اعضای بی استفاده در بدن انسان+ تصاویر

در اکثر پرندگان و پستانداران یک لایه محافظ به عنوان پلک سوم بر روی چشمشان وجود دارد که وظیفه حفاظت از چشم و خروج شن ریزه و گرد و غبار را از چشم بر عهده دارد. باقی مانده این پلک در انسان به صورت یک چین نازک در گوشه داخلی چشم وجود دارد.

اعضای بی استفاده در بدن انسان+ تصاویر

بررسی ها نشان می دهند، در طی قرن های آینده برخی از این اندام ها به صورت طبیعی و یا توسط اصلاحات ژنتیکی از بدن انسان ها حذف شده و اندام های جدیدی به بدن انسان برای داشتن توانایی های جدید توسط محققان علوم ژنتیک اضافه می شود.

برخی از این اندام های زائد چون آپاندیس با ملتهب شدن می توانند باعث درد ، تب و در صورت عدم رسیدگی پزشکی منجر به مرگ افراد شوند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید