اعطای جایزه دکتر کاظمی آشتیانی به دانشمند هلندی/ تراریخته‌ها را جنجال رسانه‌ای نکنید

0

رئیس پژوهشگاه رویان گفت: ما آمادگی برای نظارت بر واردات تراریخته را داریم و نباید تراریخته‌ها را جنجال رسانه‌ای کنیم و باید علمی به آن پرداخت.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛حمید گورابی رئیس هفدهمین جشنواره بین‌المللی تحقیقاتی رویان در نشست خبری  این جشنواره که صبح امروز در محل پژوهشکده رویان برگزار شد با اشاره به اهدای چهارمین دوره جایزه دکتر کاظمی، بیان کرد: به طور کلی این جشنواره در قالب 175 طرح از میان 36 کشور جهان برگزار شد که با معرفی 5 برنده در سطح بین المللی و 3 برگزیده داخلی همراه بوده است.

گورابی کشورهای آمریکا، هند، چین، ایران، استرالیا، کانادا،  ایتالیا، انگلستان، ترکیه و مصر را از جمله کشورهای شرکت کننده در این جشنواره عنوان کرد و افزود: علاوه بر 5 برنده بین المللی در گروه‌های بیوتکنولوژی، جنین شناسی، طب ترمیمی، ژنتیک و سلول‌های بنیادی، سه برگزیده داخلی نیز در گروه‌های ژنتیک، سلول‌های بنیادی و جنین شناسی داریم.

رئیس هفدهمین جشنواره بین المللی تحقیقاتی رویان از حضور 155 داور داخلی و خارجی برای ارزیابی طرح‌ها بر اساس معیارهای مختلف از جمله ضریب نفوذ این مقالات در سطح بین المللی خبر داد و تصریح کرد: اعتبار علمی جوایز این جشنواره در سطح بین المللی به حدی افزایش یافته که هر ساله شاهد افزایش تعداد مقالات ارسالی هستیم.

وی با اشاره به اهدای چهارمین دوره جایزه دکتر کاظمی آشتیانی خاطر نشان کرد: این جایزه امسال به یک دانشمند هلندی که اولین معرف سلول‌های بنیادی روده بوده و تحقیقات برجسته ای در زمینه طب ترمیمی داشته، تعلق می‌گیرد.

گورابی در خصوص پوشش بیمه‌ای هزینه‌های ناباروری اظهار داشت: از حدود یک سال و نیم گذشته برخی هزینه‌های دارویی این حوزه تحت پوشش بیمه قرار گرفتند ولی برای هزینه‌های درمانی همچنان در تلاش هستیم.

رئیس هفدهمین جشنواره بین المللی تحقیقاتی رویان هزینه‌های خدمات درمانی نا باروری را نسبت به سایر بخش‌های درمانی دارای قیمت مناسب تری دانست و ادامه داد: با وجود هزینه‌های پایین این بخش، بسیاری از عهده این مخارج بر نمی‌آیند که در همین راستا اقداماتی توسط وزارت بهداشت در حال انجام است.

وی از آمادگی کامل پژوهشگاه رویان در رابطه با ارزیابی محصولات فراریخته خبر داد و یادآور شد: با موضوع محصولات و محصولات فراریخته باید به صورت علمی و به دور از جنجال‌های رسانه‌ای برخورد شود که در این زمینه پژوهشگاه رویان آمادگی خود را برای بررسی محصولات وارداتی این حوزه اعلام می‌کند.

در حال تکمیل/

لینک مطلب

پاسخ دهید