اعلام آمادگی برای فیلترینگ هوشمند تلگرام

0


اعلام آمادگی برای فیلترینگ هوشمند تلگرام

اتاق خبر 24: 

ماجرای فیلترینگ تلگرام را باید یکی از اصلی‌ترین اخبار این روزهای حوزه فضای مجازی نامید. خبری که هر از چند گاهی حواشی خاصی به راه می‌اندازد و حالا “ادامه حیات تلگرام در ایران” نیز به یکی از دغدغه‌های مدیران این شبکه اجتماعی پرمخاطب در ایران تبدیل شده است و آنها هرگز حاضر نیستند به راحتی مخاطبان خود را در ایران از دست بدهند که گرداب درباره علل این موضوع به زودی گزارش‌های مبسوطی منتشر خواهد کرد.

اما نکته قابل تامل در این بین، که طی روزهای اخیر حواشی پیرامون تلگرام را قوت بخشیده، ظهور و بروز کانال‌های مستهجن از یک سو  و مذاکره با مدیران تلگرام از سوی دیگر است.

دکتر واعظی با اشاره به ادعاهای واهی مدیر تلگرام گفته بود: «بحث مذاکرات ما با شرکت تلگرام به هیچ عنوان درخواست اطلاعات کاربران نبوده بلکه ما خواهان مسدود شدن محتوای غیراخلاقی در این نرم افزار پیام رسان هستیم و این موضوع از خطوط قرمز و اصلی ماست.»

البته موضوع مذاکره وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با مدیران شرکت تلگرام، موضوع جدیدی نیست و پیش از این نیز مذاکراتی در زمینه استیکرهای مستهجن صورت گرفته بود که اتفاقا با همکاری تلگرام، این امکان غیر فعال شد.

آنگونه که برخی خبرگزاری ها نوشته وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات از همکاری تلگرام مبنی بر مسدودسازی کانال های مستهجن در این نرم افزار پیام رسان خبر داده است: «تلگرام نیز اکنون اعلام کرده که دسترسی به بخش‌های غیراخلاقی در ایران را محدود کرده و دیگر دسترسی به این بخش‌ها برای کاربران امکان‌پذیر نیست.»

این در حالی است که بررسی های خبرنگار گرداب حاکی است، چنین اتفاقی هنوز به وقوع نپیوسته و همچنان بسیاری از این کانال‌ها مشغول به فعالیت و انتشار محتوای مستهجن هستند.حال باید منتظر ماند و دید سرانجام چه زمانی قرار است تلگرام با درخواست مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران همکاری لازم را صورت دهد؟ 

لازم به ذکر است؛ گرداب تاکید می‌کند که این آمادگی را دارد تا لیست این کانال‌های مستهجن را کمافی السابق در اختیار مراجع ذیربط و از جمله وزارت ارتباطات قرار دهد.

منبع: گرداب

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید