اعلام آمادگی وزارت حج و اوقاف “افغانستان” براى برگزارى مراسم عاشورای حسینی

0

خبرگزاری میزان – وزیر حج و اوقاف افغانستان ضمن اعلام آمادگی این وزارت‌خانه براى برگزارى مراسم عاشورای حسینی، عزاداری عاشورا را نشان دهنده فرهنگ عالی یک مسلمان دانست.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “فیض محمد عثمانی” وزیر حج و اوقاف افغانستان اعلام کرد: وزارت حج و اوقاف حکومت وحدت ملی در بخش‌های مختلف برای برگزاری مراسم عاشورای حسینی آمادگی لازم را دارد.
 
وی در کنفرانسی که با حضور علمای شیعه و سنی افغانستان در کابل برگزار شد گفت: دهه اول محرم از روزهای مهم مذهبی مسلمانان است که همه ساله در کشورهای اسلامی مراسم ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته می‌شود.
 
عثمانی تأکید کرد: امام حسین (ع) به تمام مسلمانان تعلق دارد و محبت  آن حضرت و اهل‌بیت پیامبر، مقتضاى ایمان شیعه و سنى است.
 
وزیر حج و اوقاف افغانستان افزود: همه مسلمانان باید به احساسات یکدیگر احترام قائل شوند و دست به کارى که منجر به استفاده دشمنان شود نزنند و بر همین اساس برادری و حسن همجواری خود را نشان دهند.
 
وی در ادامه تصریح کرد: مراسم عاشورای حسینی به عنوان یک عزاداری، نشان دهنده فرهنگ عالی یک مسلمان است.
 
فیض محمد عثمانی اذعان داشت: از مخالفان مسلح حکومت افغانستان نیز می‌خواهیم تا به جای جنگ و خونریزی به دور میز مذاکره حاضر شوند و صلح کنند.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید