اعلام آمادگی وزارت حج و اوقاف “افغانستان” براى برگزارى مراسم عاشورای حسینی

0

خبرگزاری میزان – وزیر حج و اوقاف افغانستان ضمن اعلام آمادگی این وزارت‌خانه براى برگزارى مراسم عاشورای حسینی، عزاداری عاشورا را نشان دهنده فرهنگ عالی یک مسلمان دانست.

اعلام آمادگی وزارت حج و اوقاف به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “فیض محمد عثمانی” وزیر حج و اوقاف افغانستان اعلام کرد: وزارت حج و اوقاف حکومت وحدت ملی در بخش‌های مختلف برای برگزاری مراسم عاشورای حسینی آمادگی لازم را دارد.
 
وی در کنفرانسی که با حضور علمای شیعه و سنی افغانستان در کابل برگزار شد گفت: دهه اول محرم از روزهای مهم مذهبی مسلمانان است که همه ساله در کشورهای اسلامی مراسم ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته می‌شود.
 
عثمانی تأکید کرد: امام حسین (ع) به تمام مسلمانان تعلق دارد و محبت  آن حضرت و اهل‌بیت پیامبر، مقتضاى ایمان شیعه و سنى است.
 
وزیر حج و اوقاف افغانستان افزود: همه مسلمانان باید به احساسات یکدیگر احترام قائل شوند و دست به کارى که منجر به استفاده دشمنان شود نزنند و بر همین اساس برادری و حسن همجواری خود را نشان دهند.
 
وی در ادامه تصریح کرد: مراسم عاشورای حسینی به عنوان یک عزاداری، نشان دهنده فرهنگ عالی یک مسلمان است.
 
فیض محمد عثمانی اذعان داشت: از مخالفان مسلح حکومت افغانستان نیز می‌خواهیم تا به جای جنگ و خونریزی به دور میز مذاکره حاضر شوند و صلح کنند.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید