اعلام برنامه های شرکت Square Enix برای حضور گسترده در نمایشگاه Gamescom 2016

0

اعلام برنامه های شرکت Square Enix برای حضور گسترده در نمایشگاه Gamescom 2016

با توجه به تایید عدم برگزاری کنفرانس های اختصاصی در نمایشگاه Gamescom امسال توسط شرکت های شناخته شده ای نظیر سونی ، مایکرو سافت و الکترونیک آرتز و همچنین با نظر به برنامه های ارائه شده توسط شرکت های مذکور و همچنین سایر شرکت های فعال در دنیای بازی های کامپیوتری مبنی بر چگونگی حضور آن ها در این رویداد مهم سالانه ، به نظر می رسد که نمایشگاه Gamescom 2016 بیش از آن که رویدادی برای جلب توجه اصحاب رسانه باشد، محفلی برای جلب نظر بازیبازان حاضر در این نمایشگاه خواهد بود. به این معنی که در جریان برگزاری نمایشگاه Gamescom 2016 ، بازیبازان حاضر در این نمایشگاه از این امکان برخوردار خواهند بود که به تجربه ی طیف وسیعی از بازی های مورد علاقه و مورد انتظار خود در شهر کلن آلمان بپردازد. در این میان یکی از موفق ترین شرکت های فعال در صنعت بازی سازی ژاپن در این روز ها یعنی شرکت Square Enix ، به تازگی با اعلام برنامه های خود برای حضور در نمایشگاه Gamescom 2016 به تایید این نکته پرداخته است که در نمایشگاه امسال، گسترده ترین حضور خود در طول تاریخ برگزاری نمایشگاه سالانه ی Gamescom را تجربه خواهد نمود.

بنا بر تایید شرکت Square Enix ، این شرکت ژاپنی در نمایشگاه Gamescom 2016 نیز همانند سال گذشته در قالب دو غرفه ی مجزا میزبان علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری خواهد بود. غرفه هایی که هر دوی آن ها در سالن شماره ی 9 از محل برگزاری نمایشگاه Gamescom 2016 در شهر کلن آلمان واقع شده اند. در غرفه ی اصلی این شرکت در نمایشگاه گیمز کام امسال ، که از مساحتی به اندازه ی هزار و صد متر مربع بهره می برد، چیزی نزدیک به 220 جایگاه بازی مختلف وجود خواهد داشت که علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری از طریق آن ها این امکان را در اختیار خواهند داشت تا به تجربه ی نسخه های دمو از تمامی عناوین حاضر در نمایشگاه Gamescom 2016 توسط شرکت Square Enix بپردازند. بازی هایی که در ادامه ی متن پیش روبه نام آن ها اشاره خواهیم کرد. علاوه بر آن برای بازدید کنندگانی که تمایلی به تجربه ی عناوین شرکت Square Enix را نداشته و تنها به منظور استراحت ، بازدید و تجدید قوا به غرفه ی اصلی این شرکت در نمایشگاه Gamescom 2016 سر می زنند، شرایطی فراهم شده است تا این دسته از بازدید کنندگان غرفه ی Square Enix بتوانند در صورت تمایل به شارژ کردن ابزار های هوشمند همراه خود در این غرفه بپردازند. گذشته از غرفه ی اصلی این شرکت ژاپنی در نمایشگاه گیمز کام امسال، علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری در دیگر غرفه ی شرکت Square Enix در نمایشگاه Gamescom قادر به شرکت در رویدادی خواهند بود که با نام Final Fantasy XIV: Battle Arena شناخته می شود. در طی رویداد مذکور علاقه مندان به این نسخه ی آنلاین از سری بازی های فاینال فانتزی، که بر روی پلتفرم PC و کنسول های خانگی خانواده ی پلی استیشن عرضه شده است و تا این لحظه چیزی نزدیک به شش میلیون کاربر رسمی مختلف در سر تا سر جهان را بر گرد خود می بیند، قادر به شرکت در مسابقات مبتنی بر این بازی و کسب جوایز تعیین شده برای آن خواهند بود.

 final-fantasy

البته بازی Final Fantasy XIV تنها نماینده ی شرکت Square Enix در نمایشگاه گیمز کام امسال به شمار نمی رود و علاوه بر این بازی سایر عناوین سری فاینال فانتزی نظیر Final Fantasy XII: The Zodiac Age (باز سازی بازی Final Fantasy XII برای کنسول پلی استیشن 4) ، Final Fantasy XV (جدید ترین نسخه از سری فاینال فانتزی برای پلتفرم های نسل هشتم) و World of Final Fantasy (نسخه ای جانبی از سری فاینال فانتزی برای کنسول های خانگی و دستی خانواده ی پلی استیشن) نیز در نمایشگاه گیمز کام امسال حضور خواهند داشت. در کنار عناوین یاد شده، دیگر نمایندگان شرکت Square Enix در سبک نقش آفرینی ژاپنی یعنی دو مجموعه ی Dragon Quest و Kingdom Hearts نیز هر کدام در قالب یک بازی مجزا گام به نمایشگاه Gamescom 2016 خواهند گذاشت. عناوینی با نام های Dragon Quest Builders (عنوانی Open World در دنیای Dragon Quest با ساختاری شبیه به بازی Minecraft) و Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue (عنوانی انحصاری برای کنسول پلی استیشن 4) که هر کدام از آن ها مخاطبان خاص خود را در میان علاقه مندان به دو مجموعه ی Kingdom Hearts و Dragon Quest دارند. در این میان شرکت Square Enix در نمایشگاه گیمز کام امسال علاوه بر کنسول های خانواده ی پلی استیشن، به پلتفرم PC نیز توجه ویژه ای نشان خواهد داد. توجهی که می توان نمود آن را در حضور عناوینی نظیر Geotia (عنوانی ماجرایی و معما محور که پیش تر به معرفی کامل آن پرداخته بودیم) ، Oh My Godheads (اثری مبتنی بر تجربه ای چند نفره و گروهی) ، Tokyo Dark (یک بازی ماجرایی اشاره و کلیک با ساختار ساید اسکرول) ، Black the Fall (بازی ماجرایی ساید اسکرول دیگری با داستان و سبک گیم پلی کاملاً متفاوت) و The Turing Test (اثری معما محور که با موتور گرافیکی Unreal Engine 4 ساخته شده است و رویداد های آن در سیاره های مختلف منظومه ی شمسی جریان دارد) مشاهده کرد. علاوه بر این آثار کم تر شناخته شده، سه بازی کاملاً شناخته شده ی Hitman (در قالب اپیزود های جدید آن) ، Deus Ex: Mankind Divided و Deus Ex Go (روایت متفاوتی از بازی Deus Ex برای پلتفرم موبایل) نیز دیگر نمایندگان شرکت Square Enix را در نمایشگاه Gamescom 2016 را تشکیل می دهند.

lara

البته به تمام عناوین فوق باید بازی Rise of The Tomb Raider: 20 Year Celebration را هم اضافه کرد. اثری که قرار است تولد 20 سالگی فرنچایز محبوب و پر مخاطب مهاجم مقبره را در قالب تازه ترین نسخه از این مجموعه یعنی بازی Rise of The Tomb Raider گرامی بدارد. بازی Rise of The Tomb Raider: 20 Year Celebration در واقع همان بازی Rise of The Tomb Raider است که تمامی محتوا های دانلودی پیشین این بازی را به همراه یک بخش داستانی جدید با نام Blood Ties  (با قابلیت پشتیبانی از هدست واقعیت مجازی Play Station VR) و همچنین بخش جدیدی را در قالب همکاری تیمی در دل خود جای داده و قرار است در تاریخ 11 اکتبر امسال برای کنسول پلی استیشن 4 عرضه گردد (البته بخش داستانی Blood Ties برای دو پلتفرم پیشین بازی Rise of the Tomb Raider یعنی کامپیوتر های خانگی و کنسول اکس باکس وان نیز عرضه می شود). به هر حال اگر چه در لیست ارائه شده از سوی شرکت Square Enix برای حضور در نمایشگاه Gamescom 2016 نام بازی چندان جدیدی به چشم نمی خورد، اما امیدواریم که اعضای این شرکت موفق ژاپنی علاوه بر آثار یاد شده در سطور پیشین این متن حداقل یکی دو غافلگیری جذاب را هم برای هواداران خود در نمایشگاه گیمز کام امسال در نظر گرفته باشند.     

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید