اعلام شرایط نقل و انتقال فرهنگیان/ تشکیل کارگروه ها برای تصمیم گیری درباره امتحانات نهایی

0

معاون شورای عالی آموزش و پرورش از اعلام شرایط نقل و انتقال معلمان زودتر از سال های قبل و هم چنین تشکیل کارگروه هایی برای روشن شدن وضعیت امتحانات نهایی خبر داد.

معاون شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: نقل و انتقال و ساماندهی ، همیشه اواخر شهریور ماه انجام می گرفت که  مشکلاتی را برای معلمان و مدارس در پی داشت از جمله این مشکلات اسکان معلمان ، برنامه ریزی مدارس و غیره بود.

وی بیان کرد : اکنون شرایط نقل و انتقال فرهنگیان اعلام شده است و هرمعلمی می تواند بنابر احساس نیاز خود ، فرم مربوط به نقل و انتقال را تکمیل و در طرح شرکت کند اما ملاک پذیرش این درخواست سابقه تدریس، توانمندی ، اعلام نیاز و موافقت مدرسه مبدا و مقصد است که مورد بررسی قرار می گیرد.

عابدینی هم چنین در خصوص روشن شدن وضعیت امتحانات نهایی در پایه های تحصیلی مختلف گفت: با توجه  به اینکه مجلس شورای اسلامی به طرح «اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکزآموزش عالی کشور» رای مثبت داد؛ کارگروه هایی برای تعیین وضعیت امتحانات ایجاد می کنیم.

وی افزود: در این کارگروه ها پایه های تحصیلی و دروسی که باید امتحان نهایی داشته باشند تعیین و به زودی اعلام می شود .

اعلام جزییات شرایط انتقال دائم و موقت

رسول پاپایی معاون رسانه‌ای وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش باشگاه خبرنگاران در خصوص اعلام جزییات انتقال دائم و موقت فرهنگیان گفت: در انتقال دائم ، دارا بودن حداقل 5 سال سابقه خدمت تمام وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ 31 شهریور 95 به حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی آزمایشی و پیمانی مورد توجه است.

وی افزود :تبصره هایی هم برای این شرایط در نظر گرفته شده که شامل این موارد است. مدت سوابق خدمت به صورت حق‌التدریس، نهضت سوادآموزی، سایر دستگاه‌ها، تحصیل فارغ‌التحصیلان مراکز تربیت معلم،‌تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه و قرارداد کارمعین جزو سابقه خدمت موضوع بند فوق‌الذکر محسوب نخواهد شد ؛ هم چنین نداشتن تعهد خاص به منطقه مبدا مورد توجه است.

همسر جانبازان در صورت تغییر محل اشتغال جانباز با ارائه تأییدیه از مراجع ذیصلاح به استناد ماده 17 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان بدون رعایت شرایط فوق منتقل می‌شوند.

پاپایی در خصوص  شرایط انتقال موقت نیز گفت: دارا بودن حداقل سه سال سابقه خدمت تمام وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ 31 شهریور 95 به موجب حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی نیاز است؛ هم چنین مستخدمینی که در سال تحصیلی 95-96 جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته‌های مورد نیاز آموزش‌وپرورش در دانشگاه‌های دولتی (غیر از علمی کاربردی و پیام نور) با ارائه مدارک مستند متقاضی انتقال موقت به استان محل تحصیل باشند.

وی ادامه داد:هم چنین همسر همکاران فرهنگی که جهت ادامه تحصیل در رشته مورد نیاز متقاضی انتقال موقت یا مأمور به تحصیل (مشمولین تبصره ذیل ماده 61 قانون مدیریت خدمات کشوری) باشد و متقاضیانی که به تشخیص کمیته برنامه‌ریزی منطقه و تأیید کمیته برنامه‌ریزی استان مبدا و مقصد دارای شرایط حاد و خاص باشند.

گفتنی است، براساس بخشنامه جدول زمان بندی نقل و انتقال متقاضیان و ثبت‌نام در سامانه و ارائه مدارك به امور اداری منطقه مبدا توسط متقاضیان از اول خرداد تا 24 تیر 95 است. كنترل بررسی فرم‌های درخواست و امتیاز بندی متقاضیان و اعلام نظر در سامانه توسط آموزش و پرورش منطقه مبدا از تاریخ 16 خرداد تا 31 تیر 95 است.

بررسی درخواست متقاضیان و اعلام نظر توسط آموزش و پرورش مبدا از تاریخ 20 خرداد تا 7 مرداد 95 ، بررسی درخواست متقاضیان و اعلام نظر توسط آموزش ‌و پرورش مقصد از تاریخ 2 مرداد تا 20 مرداد 95و اعلام نتیجه توسط آموزش و پرورش مبدا در تاریخ 31 مرداد 95 ، خواهد بود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید