اعلام نتایج کارشناسی ارشد پزشکی از امروز

0

رییس مرکز سنجش و آموزش پزشکی وزارت بهداشت اظهار کرد: نتایج کارشناسی ارشد پزشکی از امروز در سایت سنجش پزشکی قابل مشاهده است.

وی  با بیان اینکه ظرفیت اعلام شده در دفترچه 4 هزار و 700 نفر بود که پس از اعتراض داوطلبان، بر اساس تصمیمات وزارت بهداشت ظرفیت پذیر هزار و 500 نفرافزایش یافت، تصریح کرد: علاوه بر ظرفیت اعلام شده، تعدادی از دانشجویان استعدادهای درخشان نیز بدون آزمون در کارشناسی ارشد پذیرفته می شوند. 

رییس مرکز سنجش و آموزش پزشکی وزارت بهداشت ، بیان کرد: در صورتی که با مشکلات سخت افزاری مواجه نشویم نتایج آزمون کارشناسی ارشد پزشکی از امروز روی سایت سنجش قابل مشاهده است. 

وی یادآور شد: از 6 هزار و 511 نفر پذیرفته شده، 29.5 درصد آقا و 70.5 درصد خانم هستند که از مهرماه در کلاس های خود حاضر می شود. 

لازم به ذکر است که آزمون ارشد پزشکی با 73 هزار داوطلب ، در روزهای 23 و 24 اردیبهشت ماه سال جاری در 79 رشته برگزار شد.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی، با اشاره به انتخاب رشته 17 هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی گفت: از مجموع ٧٣ هزار داوطلب شرکت‌کننده در 79 رشته، حدود 53 هزار نفر خانم و مابقی شرکت‌کنندگان از آقایان بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، داوطلبان آزمون ارشد پزشکی روزهای 23 و 24 اردیبهشت ماه جاری در 79 رشته و 56 مجموعه رشته‌های گروه پزشکی به رقابت پرداختند و در این آزمون به دانشجویان اجازه شرکت همزمان در دو رشته تحصیلی داده شده بود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید