افتتاح بیمارستان 128 تخت خوابی علوی مشهد

0

قائم مقام وزیر بهداشت از افتتاح بیمارستان 128 تخت خوابی تخصصی علوی در مشهد خبر داد.

ایرج حریر‌چی قائم مقام وزیر بهداشت در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی در خصوص وضعیت بیمارستان‌های کشور گفت: ایران با وجود اقدامات انجام شده در بخش سلامت در بین 20 کشور همسایه رتبه 15 از لحاظ تعداد تخت های بیمارستانی به خود اختصاص داده است که این نتیجه مطلوبی نیست.

وی افزود: کلانشهر‌ها بخصوص تهران، مشهد، تبریز و اصفهان در بدترین وضعیت از لحاظ تعداد تخت های بیمارستانی به سر می‌برند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه تا 5 سال آینده کشور به 100 هزار تخت بیمارستانی نیاز دارد عنوان کرد: این درحالی است که طی 20 سال گذشته دولت سالانه بین 1300 تا 1700 تخت بیمارستانی راه اندازی کرده است

وی افزود: هر تخت بیمارستانی 45میلیارد ریال هزینه دارد.

حریر‌چی با بیان اینکه اکنون 90 هزار تخت بیمارستانی دولتی در سطح کشور وجود دارد بیان کرد:  این تعداد تخت بیمارستانی کافی نیست چراکه بیماری‌ها از غیر واگیر به بیماری‌های واگیر تغییر شکل داده وتقریبا78درصد از مرگ  و میر‌ها در کشور به بیماری‌های غیر واگیر اختصاص دارد.

قائم مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه 10 درصد جمعیت ایران به دیابت مبتلا هستند اظهار داشت: براساس چشم انداز سازمان بهداشت جهانی باید تا سال2025 روند افزایشی بیماری دیابت متوقف شود.

وی در خصوص هدف وزارت بهداشت از راه اندازی بیمارستان‌های دولتی گفت: هدف ارائه خدمات دولتی در بهترین سطح است تا در کنار بیماری‌های عروقی در رشته های مختلف به ویژه در بخش اورژانس به مردم خدمت رسانی شود.

حریر‌چی در خصوص بیمارستان علوی مشهد توضیح داد: این بیمارستان دارای بخش های رادیولوژی و تصویربرداری، اورژانس،آزمایشگاه ،کلینیک های جراحی عروق، دیابت، کلینیک‌های داخلی تست ورزش و کلینیک های ارتوپدی است.

وی ادامه داد: بیمارستان 128 تخت خوابی جراحی عروق علوی با255 میلیارد ریال هزینه بازسازی تجهیز و به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید