افتتاح نمایشگاه قرآن کریم در “قطر”

0

خبرگزاری میزان – نمایشگاه “رحلة المصحف”(سفری با قرآن) که دربردارنده ۶۰ نسخه قرآن کریم متعلق به دوره‌های مختلف اسلامی است، در “قطر” افتتاح شد.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از روزنامه قطری “الرایة”، این نمایشگاه قرآنی با حضور “حمد بن عبدالعزیز الکوادری”، وزیر فرهنگ و هنر و میراث قطر در مجتمع فرهنگی “ازدان مول” این کشور افتتاح شد و تا دهم دی‌ماه ادامه خواهد داشت.

در این نمایشگاه، 60 نسخه قرآن کریم  که متعلق به دوره‌‌های مختلف اسلامی از جمله عصر پس از حضرت محمد(ص) است، به نمایش گذاشته شده است.
 
نمایشگاه “رحلة المصحف” در فضایی به مساحت 300 مترمربع در مجتمع «ازدان مول» قطر برگزار شده و بازدید عموم از این نمایشگاه آزاد است.

همچنین در این نمایشگاه، نمایشگرهای لمسی برای بازدیدکنندگان قرارداده شده که افراد با استفاده از آن‌ها می ‌توانند با تحولات عرصه کتابت قرآن کریم آشنا شوند و جزئیات نمایشگاه به دو زبان عربی و انگلیسی عرضه می‌شود.

گفتنی است، این نمایشگاه قرآنی در راستای اهتمام به قرآن و خوشنویسی اسلامی و در امتداد نمایشگاه «رحلة الخط العربی فی ظلال المصحف الشریف»(سفری با خط عربی در سایه قرآن کریم) در قطر برگزار می‌شود.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

منبع: ایکنا

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید