افتتاح 14 طرح حوزه سلامت در استان لرستان به مناسبت هفته دولت

0

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از افتتاح 14 پروژه عمرانی حوزه سلامت در اقصی نقاط این استان به مناسبت هفته دولت خبر داد.

کورش ساکی رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ضمن گرامیداشت هفته دولت بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی لرستان در حال حاضر با 11 شبکه بهداشت و درمان در سطح استان، 647 خانه بهداشت، 73 مرکز بهداشتی درمانی شهری، 75 مرکز بهداشتی درمانی روستایی، 42 پایگاه بهداشتی و 11 مرکز مشاوره ای به مردم استان انواع خدمات را ارائه می کند. 

وی از افتتاح 14 پروژه عمرانی حوزه سلامت استان لرستان در هفته دولت خبر داد و افزود: به مناسبت هفته دولت و در ایام این هفته 14 طرح عمرانی بهداشتی و درمانی با صرف بیش از 120 میلیارد ریال در نقاط مختلف استان افتتاح می شود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: این 14 طرح عمرانی شامل 5 خانه بهداشت، یک مرکز جامع سلامت، یک اورژانس پیش بیمارستانی، تکمیل و تجهیز 5 بخش فوق تخصصی بیمارستانی، يك اورژانس بيمارستاني، يك خانه پزشكان، يك پايگاه بهداشتي درماني روستايي و يك MRIدولتي است. 

وی با اشاره  به توجه ویژه به امر پزشک خانواده و نظام ارجاع در روستا و شهرهای زیر 20 هزار نفر، اظهار کرد: پس از هدایت و برنامه ریزی های لازم برای ارتقاء سطح علمی همکاران پزشک روستا و ماماها در جهت ارتقاء شاخص های بهداشتی و شناسایی بیماران فشار خون، دیابتی، سرطانی و غیره موجب کاهش مرگر و میر مادران شد که در سال 92، 9 نفر، سال 93، 6 و در سال 94 شاهد کاهش 4 مرگ بودیم .

ساکی واگذاری کلیه داروخانه های مراکز روستایی و شهرهای زیر 20 هزار به بخش خصوصی را سبب ارتقا خدمات و رضایت روستاییان دانست و ابراز داشت: پس از پیشرفت های چشمگیر شاخص های سلامت کشور در دوران 37 ساله ی انقلاب، شروع برنامه تحول نظام سلامت بعنوان مهمترین رویداد برای تشکیل یک نظام سلامت عدالت محور بوده چنانکه با اجرای این برنامه شاهد رضایت مندی 80 درصدی مردم ایران از حوزه سلامت هستیم .

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید