افتتاح 33 هزار کلاس درس جدید در دولت یازدهم

0

وزیر آموزش و پرورش از افتتاح 33 هزار کلاس درس جدید با زیربنای 4 میلیون و 600 هزار متر مربع در دولت یازدهم خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی ؛ صبح امروز علی اصغر فانی در مراسم آغاز سال تحصیلی 96-95 که با حضور دکتر روحانی رئیس جمهور، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، مرتضی رئیسی رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس ، علیرضا کمرئی مدیر کل آموزش وپرورش شهر تهران و محمدفاضل مدیر کل دفتر وزارتی در دبیرستان نمونه دولتی دخترانه حضرت نرجس (س) برگزار شد، با تبریک هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس اظهارکرد: آموزش وپرورش تلاش می کند تا سند تحول بنیادین را به عنوان گفتمان غالب و نهاد آموزش وپرورش را به عنوان یک دغدغه همگانی برای کشور تبدیل کند.

وی با بیان اینکه سند تحول مبنای اقدامات آموزش وپرورش در برنامه ششم توسعه است تصریح کرد: در سالی که رهبری آن را به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل  مطرح کرده است ، آموزش وپرورش کتابی را با همین عنوان برای دانش آموزان درنظرگرفته تا بتواند اقتصاد مقاومتی را به دانش آموزان آموزش دهد.

عضو کابینه تدبیر و امید افزود: اجرای برنامه جامع کارآفرینی، کسب رتبه نخست آموزش وپرورش در بین نهادهای دولتی و غیردولتی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، احیای قریب به 750 دارالقرآن در کشور ، اقامه نماز جماعت در بیش از 55 هزار مدرسه ، اعزام 700 هزار دانش آموز به اردوی راهیان نور و افتتاح بیش از 33 هزار کلاس درس جدید با زیربنای 4 میلیون و 600 هزار متر مربع بخشی از اقدامات آموزش وپرورش دولت یازدهم در این 3 سال بوده است.

فانی با بیان اینکه 30 درصد فضاهای آموزشی جدید در این دولت توسط خیرین ساخته شده است، خاطرنشان کرد: امروز همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ، دبیرستان دخترانه حضرت نرجس (س) توسط دکتر مصلی‌نژاد خیر نیک اندیش به بهره برداری می رسد که ایشان تاکنون 54 پروژه فاخر آموزشی، پرورشی و ورزشی را تقدیم آموزش وپرورش کرده است.

وزیر آموزش وپرورش ادامه داد: سال تحصیلی جدید با 13.5 میلیون دانش آموز و 950 هزار معلم وفرهنگی در 107 هزار مدرسه آغاز می شود که برای این دانش آموزان تاکنون 134 میلیون جلد کتاب درسی با 100 هزار عنوان آماده شده است.

فانی گفت: برای اولین بار در نظام آموزشی کشور 4 درس تفکر و سوادرسانه ای، کارآفرینی و فناوری، انسان و محیط زیست و انسان و سلامت پیش بینی شده است که امیدواریم با اجرای این دروس بخشی از خلاءهای موجود نظام آموزشی  حل شود.

گفتنی است؛ همزمان با افتتاح دبیرستان نمونه دولتی دخترانه حضرت نرجس (س) 1000 پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی دیگر به طور همزمان در سراسر کشور افتتاح و موردبهره برداری قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

لینک مطلب

پاسخ دهید