افت 91 در صدی سود بخش نمایشگر ال جی، توقف تولید پنل های شفاف اولد سامسونگ

0

افت 91 در صدی سود بخش نمایشگر ال جی، توقف تولید پنل های شفاف اولد سامسونگ

دو کمپانی کره ای ال جی و سامسونگ به جز تولید گوشی های هوشمند در بsیاری از زمینه های دیگر در حال فعالیت هستند که یکی از مهم ترین آنها، تولید صفحه نمایش های مختلف است. ال جی به عنوان بزرگترین تولید کننده ی پنل های ال سی دی در جهان به شمار میرود در حالی که سامسونگ برترین کمپانی در زمینه ی تولید صفحه نمایش های اولد است و بسیاری از سازندگان مانیتور ها، تلویزیون های هوشمند و گوشی های موبایل از صفحه نمایش های ساخت این دو کمپانی استفاده میکنند. حال آمار جدیدی از بخش نمایشگر این دو کمپانی منتشر شده است که وضعیت نه چندان مناسب ال جی دیسپلی را گزارش میدهد و همچنین از توقف تولید یکی از محصولات جذاب سامسونگ خبر میدهد. همراه ما باشید.

در حالی که درآمد ال جی دیسپلی در سه ماهه ی دوم سال جاری نسبت به سال گذشته تنها 13 در صد کاهش یافته است، سود کمپانی از این بخش 91 در صد به نسبت همین زمان در سال گذشته کاهش یافته است. با اینکه میزان فروش کمپانی در این بخش نسبت به سه ماهه ی اول کمی افزایش یافته است اما این نتوانسته کمپانی را از عدم کسب درآمد 84 میلیارد دلاری بخش صفحه نمایش نجات دهد. این در حالیست که درآمد کمپانی ال جی از بخش صفحه نمایش در سال گذشته حدودا 363 میلیارد دلار بوده است. کاهش اعداد و ارقام به ضرر ال جی بیشتر به موفقیت چشمگیر کمپانی رقیب یعنی ساموسنگ مرتبط است که به روند مثبت خود در حال ادامه دادن است.

زمانی چالش بر انگیز برای ال جی دیسپلی

جدا از آمار منفی اخیر ال جی در بخش نمایشگر، این کمپانی موفق شده است تا به طور متوالی، هفده سه ماهه ی اخیر را با سود دهی پشت سر بگذارد. اما اگر کاهش حاشیه ی سود ال جی دیسپلی با همین روند ادامه داشته باشد احتمالا به زودی رکورد شکنی ال جی به پایان خواهد رسید زیرا کاهش درآمد این بخش از کمپانی قطعا سود دهی را نیز متوقف خواهد کرد. طبیعتا اصلی ترین دلیل افت فروش و درآمد ال جی دیسپلی را میتوان رغبت کمتر سازندگان به استفاده از پنل های ال سی دی و تمرکز بیشتر به استفاده از پنل های اولد دانست. در حالی که مهم ترین نقطه ی تمایز پنل های ال سی دی نسبت به پنل های اولد هزینه ی تولید کمتر آن ها بود، مدتیست که این نقطه ی برتری را نیز از دست داده اند و مهم ترین مشتریان ال جی که سازندگان چینی بوده اند، روی به استفاده از پنل های اولد رقیب یعنی کمپانی سامسونگ آورده اند. به همین دلیل قطعا ال جی دیسپلی در دوره ای سخت به سر میبرد و رقابت با پنل های اولد  کمی دشوار شده است. اما به نظر میرسد ال جی قصد دارد تا روی به تولید عمده ی پنل های اولد بیآورد و به همین دلیل سرمایه گذاری 1.75 میلیارد دلاری را در بخش تولید صفحه نمایش های منعطف اولد انجام داده است. چند ماه قبل نیز گزارش شده بود که الی جی قصد دارد تا تولید پنل های ال سی دی را کاهش دهد و تمرکز بیشتری بر روی پنل های اولد داشته باشد. گویا این کمپانی میخواهد به رقابت خود با سامسونگ شدیدتر و جدی تر از قبل ادامه دهد.

خداحافظی با نمایشگر های شفاف

خبر های جدید حاکی از این دارند که سامسونگ دیسپلی تصمیم بر توقف تولید پنل های اولد شفاف خود گرفته است. این در حالیست که سامسونگ سال گذشته از طرح مفهومی این پنل های جذاب رونمایی کرد. در حالی که گزارش شده به تازگی یک سالن پیرایش مو در کره اولین صفحه نمایش شفاف سامسونگ را دریافت کرده است، گزارش جدید ادعا میکند که سامسونگ به دلیل تقاضای کم برای این نوع از صفحه نمایش ها و عدم ارزش برای سرمایه گذاری، به تولید این پنل ها پایان داده است. اما خوشبختانه همچنان تولید صفحه نمایش های اولد به قوت خود باقی هستند هر دو کمپانی سامسونگ و ال جی سرمایه گذاری های هنگفتی برای تولید صفحه نمایش های انعطاف پذیر اولد صورت داده اند و در آینده ای نزدیک شاهد رقابتی سخت بین این دو کمپانی در تولید این پنل ها خواهیم بود. در نتیجه به احتمال فراوان پس از صفحه نمایش های شفاف، صفحه نمایش های انعطاف پذیر و خمیده جذاب ترین نمایشگر هایی خواهند بود که به زودی شاهد آنها خواهیم بود.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید