افرادی که نسبت به بهداشت دهان خود بی توجه اند به گوش باشند!

0

یک متخصص دهان و دندان گفت: احتمال برطرف کردن فاصله بین دندان هایی که پشتوانه ضعیفی داشته و قوس خود را از دست داده اند،با این روش بسیار کم است.

اکبر فاضل متخصص دهان و دندان در گفت و گو با خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگارن جوان؛گفت: اولین و مهم ترین عامل در ایجاد فاصله بین دندان ها ژنتیک است،همچنین عوامل دیگری چون ناراحتی های لثه ای و نداشتن برخی از دندان های انتهایی نیزمی توانند منجر به این عارضه شوند.

وی ادامه داد: شما ممکن است ژن فک بزرگ و ژن داشتن دندان های ریز را از یکی از والدینتان به ارث برده باشید که در این شرایط ارتودنسی چاره کار است.

فاضل ساختمان دندان را به ساختمان درخت تشبیه کرد،و بیان داشت:ریشه اصلی ترین عامل نگهدارنده درخت در خاک است و اگر ریشه آن سست شود،با کوچک ترین وزش باد و هر عامل خارجی دیگراز جای خود بیرون می آید.ساختمان دندان نیز چنین ویژگی دارد به طوری که اگر پشتوانه آن ضعیف شود،در معرض هر نیرویی جا به جا شده و فاصله دندانی ایجاد می شود.

وی تاکید کرد: احتمال برطرف کردن این مشکل با ارتودنسی کم است زیرا قوس دندان و عامل نگه دارنده آنها در کنار یکدیگر از بین رفته اما می توان با به کار گیری مواد زیبایی و وسیله های همرنگ فاصله ایجاد شده را از بین برد.

فاضل ابراز داشت: ونیر کامپوزیت از رزین ساخته شده و برای استفاده از آن دندان پزشک،بخش کمی از ساختار دندان را حذف کرده و ونیر کامپوزیت را جایگزین می کند.از آنجایی که مواد رزین متخلخل هستند احتمال لک شدن و ایجاد تراشیدگی در آنها وجود دارد بنابراین بهداشت دهان شما بسیار اهمیت دارد.

وی یادآور شد:وینر کامپوزیت با دوام بوده و می توان از آن به مدت 4 تا 8 سال بهره برد. در این روش اگر از نتیجه راضی نباشید به راحتی می‌توان کامپوزیت را برداشت.

انتهای پیام/

اکبر فاضل متخصص دهان و دندان در گفت و گو با خبرنگارکلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ گفت: اولین و مهم ترین عامل در ایجاد فاصله بین دندان ها ژنتیک است که عوامل دیگری چون ناراحتی های لثه ای و  نداشتن  برخی از دندان های انتهایی نیزمی توانند منجر به این عارضه شوند. 

وی ادامه داد: شما ممکن است ژن  فک بزرگ  و ژن  داشتن دندان های ریز را از یکی از والدینتان به ارث برده باشید  که در این شرایط ارتودنسی چاره کار است.

فاضل ساختمان دندان را به ساختمان درخت  تشبیه کرد،و بیان داشت:ریشه اصلی ترین عامل نگهدارنده درخت در خاک است و اگر ریشه آن  سست شود،با کوچک ترین وزش باد و هر عامل خارجی دیگراز جای خود بیرون می آید.ساختمان دندان نیز چنین ویژگی دارد به طوری که اگر پشتوانه آن ضعیف شود،در معرض هر نیرویی جا به جا شده و فاصله دندانی ایجاد می شود.

وی تاکید کرد: احتمال برطرف کردن این مشکل با ارتودنسی کم است زیرا قوس دندان و عامل نگه دارنده آنها در کنار یکدیگر از بین رفته اما می توان با به کار گیری مواد زیبایی و وسیله  های همرنگ فاصله ایجاد شده را از بین برد.

فاضل ابراز داشت: ونیر کامپوزیت از رزین ساخته شده و برای استفاده از آن دندان پزشک،بخش کمی از ساختار دندان را  حذف کرده و ونیر کامپوزیت را جایگزین می کند.از آنجایی که مواد رزین متخلخل هستند احتمال لک شدن و ایجاد تراشیدگی در آنها وجود دارد بنابراین بهداشت دهان شما بسیار اهمیت دارد.

وی یادآور شد:وینر کامپوزیت با دوام بوده و می توان از آن به مدت 4 تا 8 سال بهره برد. در این روش اگر از نتیجه راضی نباشید به راحتی می‌توان کامپوزیت را برداشت. 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید