افزایش آمار پوسیدگی دندان بدنبال عدم پوشش بیمه‌ای خدمات پیشگیری

0

افزايش روز افزون آمار پوسيدگي‌های دندانى در كشور، ناشی از عدم توجه لازم به مفهوم پيشگيری و رعايت بهداشت دهان و دندان و تحت پوشش بيمه قرار نداشتن خدمات پيشگيرى است.

دکتر نوید ناصری رئیس دانشکده دندانپزشکی آزاد شیراز در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  با بیان اینکه محدود کردن حمایت‌های بیمه‌ای به بیماری‌ها، خود به معنی عدم پوشش بیمه‌ای اقدامات پیشگیرانه در دندانپزشکى است؛ اذعان داشت: در حقیقت هزینه کردن برای پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان، نوعى سرمایه گذارى در این حوزه به حساب مى آید و اولویت دادن به بهداشت دهان و دندان و پیشگیری از بیماریهاى مرتبط، از پرداخت هزینه‌های سنگین درمان در این بخش می‌کاهد. 

وی تصریح کرد: به جرأت مى توان گفت افزایش روز افزون آمار پوسیدگی‌های دندانى در کشور، ناشی از عدم توجه لازم به مفهوم پیشگیری و رعایت بهداشت دهان و دندان و تحت پوشش بیمه قرار نداشتن خدمات پیشگیرى مى‌باشد. 

 وی با بیان اینکه در حقیقت چتر حمایتى بیمه بر سر خدمات بهداشتى-درمانى دندانپزشکی نیست؛ افزود: افزایش هزینه‌های خدمات دندانپزشکی باعث خوددارى مردم از رفتن به مطب دندانپزشکان شده است. 

ناصری با اشاره به اینکه در هیچ کشوری بیمه دندانپزشکی براى تمامى سنین به صورت کامل وجود ندارد ادامه داد: اگر شخصی بخواهد دندان‌های خود را بیمه کامل کند باید هزینه‌های لازم را پرداخت نماید تا در هنگام نیاز به خدمات مختلف، مجبور به پرداخت هزینه هاى بسیار زیاد نباشد. 

رئیس دانشکده دندانپزشکی آزاد شیراز خاطرنشان کرد: اگر در تعامل منافع بیمه‌گر و بیمه‌شونده نقطه عطفی انتخاب نگردد و منافع افراد تحت پوشش به اندازه منافع صنعت بیمه مورد توجه قرار نگیرد، سیاست‌هاى انتخاب شده از سوى صنعت بیمه، منجر به افزایش نابرابری‌های اجتماعی و بهره مندى کمتر اقشار آسیب پذیر از سلامت دهان و دندان می‌شود. 

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید