افزایش امنیت جست و جوی مخفی در آخرین نسخه از فایرفاکس

0

افزایش امنیت جست و جوی مخفی در آخرین نسخه از فایرفاکس

یکی از مواردی که در سال های اخیر به شدت مورد توجه توسعه دهندگان مرورگرهای اینترنتی قرار گرفته، حالت جست و جوی مخفی (Private Browsing) است. در این حالت کاربران می توانند آزادانه در فضای اینترنت به گشت و گذار بپردازند و نگرانی درباره به جا ماندن ردی از خودشان در وب سایت هایی که از آنها بازدید می کنند نداشته باشند. در حالت عادی در هنگام بازدید کاربر از صفحه های اینترنت، اطلاعاتی از این بازدید ها در مرورگر و سیستم ذخیره شده یا در اختیار موتورهای جست و جو قرار می گیرد که می توانند بعدها برای کاربران مشکل ساز شوند. گوگل با incognito mode و فایرفاکس با private browsing جزو اولین توسعه دهندگانی بودند که از این قابلیت در مرورگرهای خود استفاده کرده اند. حالا با ارائه ورژن 42 فایرفاکس، جست و جوی مخفی این مرورگر قدرتمندتر از گذشته نیز شده است.

ورژن 42 از مرورگر محبوب فایرفاکس که برای دستگاه های اندرویدی عرضه شده، قابلیت جدیدی به بخش جست و جوی مخفی با نام Tracking Protection اضافه شده است. در حالت عادی، زمانی که از private browsing استفاده می کنید، کوکی ها و تاریخچه جست و جو از مدار کاری برنامه خارج می شوند اما تا به حال امکانات بیشتری در این حالت ها وجود نداشته است. حالا Tracking Protection باعث می شود فایرفاکس برخی از محتواهای صفحات وب از جمله تبلیغات، ردیاب های آمارگیری و حتی دکمه های به اشتراک گذاری روی شبکه های مجازی که ممکن است جست و جوهای شما را بدون این که در جریان باشید ثبت کنند نیز متوقف خواهند شد. به علاوه، مرکز کنترل جدیدی به برنامه اضافه شده است که سطح امنیتی وب سایت ها را به کاربر نشان داده و او را از کنترل های امنیتی در قسمت نوار آدرس صفحه با خبر می کند. کاربر می تواند به راحتی و در صورت تمایل، Tracking Protection را حتی در حالت جست و جوی مخفی از همین مرکز کنترل غیر فعال کند. اگر از کاربران فایرفاکس هستید و یا تمایل دارید ویژگی های جدید این برنامه را امتحان کنید، می توانید همین حالا ورژن 42 آن را از گوگل پلی استور دانلود کنید.

Firefox V.42 on Google Play Store

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

 

برای با خبر شدن از آخرین اطلاعات در زمینه تجهیزات الکترونیک، بازی ها و مطالب مختلف در زمینه تکنولوژی، کانال وب سایت سخت افزار در تلگرام را فراموش نکنید. اگر آخرین نسخه از این برنامه را روی موبایل یا رایانه نصب کرده اید تنها با کلیک کردن (یا تپ کردن) روی آدرس https://telegram.me/sakhtafzarmag می توانید در کانال ما عضو شوید. همچنین برای اطلاع از دقیق ترین مشخصات و قیمت های گوشی های هوشمند در بازار ایران می توانید به وب سایت کالای ما به نشانی http://kala.sakhtafzarmag.com مراجعه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید