افزایش جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه تربیت مدرس

0

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس در سال جدید کاهش یافته و این دانشگاه قصد دارد در زمینه دانشجویان خارجی جذب بیشتری داشته باشد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ؛ دکتر رسایی دبیر اجرایی کنگره آموزش عالی امروز در نشست خبری کنگره ملی آموزش عالی ایران که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، گفت: این نشست به منظور اطلاع رسانی و ضرورت آموزش گرایی، هدایت و نو آوری های مستمر در آموزش عالی برگزار می شود که به توصیه و سفارش معاونت آموزشی وزارت علوم است.

در ادامه دکتر جلالی دبیر کنگره و معاون آموزشی تربیت مدرس در خصوص محورها و اهداف کلی این کنگره اظهار داشت: سیاست گذاری و بین الملی شدن دانشگاه ها، اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد آموزشی با تاکید بر توسعه و آزمون و آزمایش آموزش عالی از اهداف این کنگره به شمار می روند.

وی ادامه داد: این کنگره تمایل دارد به سمت موضوعات کاربردی و عملی شدن سوق داده شود تا نیاز ها و چالش ها سنجیده شود.

جلالی تصریح کرد: در حاشیه برگزاری این کنگره 7کارگاه برای معاونین دانشگاه ها برگزار می شود که در هر کارگاه 25 نفر می توانند حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه در این کنگره 36 سخنران حضور دارند؛ افزود: در بحث راهبردی آموزش تلاش داریم به کیفیت بیشتر از کمیت توجه شود که به آن هم پرداخته می شود. به علاوه استمرار این کنگره و برگزاری هر ساله این کنگره در یکی از دانشگاه های کشور را خواستاریم.

وی تاکید کرد: یکی از ایده های این کنگره برگزاری کنگره های سبز است یعنی استفاده حداقل  از کلاس درس و استفاده بیشتر از فضای مجازی است. کاشت 1000 راس درخت به ازای برگزاری هر کنگره آموزش عالی یکی از ایده های این کنگره است که این درختان قرار است در فضای دانشگاهی کاشته شود.

جلالی خاطر نشان کرد: ظرفیت پذیرش  دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس در سال جدید کاهش یافته و این دانشگاه قصد دارد در زمینه دانشجویان خارجی جذب بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید