افزایش حقوق فرهنگیان بازنشسته بر اساس نظر صندوق بازنشستگی کشور

0

مدیر کل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ هر گونه افزایش حقوق برای فرهنگیان بازنشسته باید از طریق صندوق بازنشستگی پیگیری شود.

سید حسن حسینی مدیر کل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی ؛ پیرامون افزایش حقوق فرهنگیان بازنشسته و ضوابط حاکم بر آن گفت‌: زمانی که فردی از دستگاه دولتی بازنشسته می‌شود پرداخت حقوق برای وی تابع صندوقی است که در زمان اشتغال انتخاب کرده و بر همین اساس برخی صندوق بازنشسته‌ای کشوری و برخی تامین اجتماعی را برگزیدند.

وی ادامه داد:‌ در چنین حالتی فرد بر اساس صندوق انتخابی و تابع ضوابط آن حقوق دریافت می کند و هرگونه پیشنهاد پیرامون افزایش حقوق از طریق صندوق‌ها است. 

مدیر کل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: آموزش و پرورش بر اساس ضوابط مذکور نمی‌تواند پیشنهادی برای افزایش حقوق بازنشستگان این وزارتخانه داشته باشد و این اقدام صرفا با پیشنهاد صندوق بازنشستگی و تامین اجتماعی امکان پذیر است.

وی یادآور شد: صندوق‌های بازنشستگی با توجه به اطلاعات حقوقی که دارند امکان برآورد و تغییر در میزان دریافتی را برای بازنشستگان ایجاد کرده و بر این اساس می‌توانند درخواست افزایش حقوق را به دولت اعلام کرده و در صورت وجود شرایط مطلوب این امر محقق شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید